Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

Pot sa imi dau demisia fara preaviz in cele 90 zile de proba?


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Buna ziua! Sunt angajata pe perioada nedeterminata, am cele 90 zile calendaristice de proba. Pana la semnarea contractului am stat o saptamana sa vad despre ce este vorba, la finalul saptamanii i.am anuntat ca la salariul oferit nu pot sa raman, ei mi.au propus sa imi deconteze naveta. Au trecut 2 luni si ei nu mai spun nimic. Am intrebat dar nici un raspuns. Intrebarea este pot sa demisionez fara preaviz si firma sa imi plateasca zilele lucrate? Multumesc

Adaugata in: Angajare Demisie
Mihaela Hulea
 User  Mihaela Hulea
a intrebat la 16 Iun. 2017
7+1 modele de fise de post actualizate conform GDPR
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "7+1 modele de fise de post actualizate conform GDPR"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

1 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Di Diana
 User Di Diana
a raspuns la intrebare la 16 Iun. 2017
Buna ziua.
Da, puteti face o notificare prin care solicitati incetarea CIM cf. art. 31(3) din Codul Muncii: "Pe durata sau la sfarsitul perioadei de proba, contractul individual de munca poate inceta exclusiv printr-o notificare scrisa, fara preaviz, la initiativa oricareia dintre parti, fara a fi necesara motivarea acesteia".
( Subsemnata.....salariata la S.C.......in functia de..........., prin prezenta solicit incetarea contractului individual de munca conform art. 31(3) din Codul Muncii, incepand cu data de........).
Binenteles ca trebuie sa vi se acorde toate drepturile salariale pentru perioada lucrata.

Alte intrebari despre Angajare

Expertii nostri
Ioana Popa
George Andreescu Gratiela Petrescu adriana iancu alexei delimart Viviana Serni Marius Ion
TOP RASPUNSURI 2018
Buna ziua!Datele mele cu privire la pensionare:sex = Mdata nasterii = 28.01.1963stagiu militar = 9 lunifacultate = 5 ani...[citeste mai mult]
Publicat la data 04 Dec. 2018 3 raspunsuri
Se poate acorda spor de vechime in munca unui salariat care a avut somaj in perioada 08.12.2001-08.08.2002[citeste mai mult]
Publicat la data 04 Dec. 2018 1 raspuns
Datele mele sunt:Nascuta in 2 iunie 1964sex fvechime in munca de 36 ani si 7 lunidin care 19 ani si 8 luni grupa 2Va...[citeste mai mult]
Publicat la data 07 Dec. 2018 4 raspunsuri
In baza noii legi a pensiilor as putea Óncheia un contract cu Casa de pensii pentru a achita contributiile pe perioada...[citeste mai mult]
Publicat la data 04 Dec. 2018 1 raspuns
Buna ziua,Am o intrebare legat de concediul de odihna si repartizarea zilelor dintr-un an. Daca de exemplu lucru de...[citeste mai mult]
Publicat la data 03 Dec. 2018 1 raspuns
Buna ziua,Va aduc in atentie urmatoarea situatie:- Am lucrat 4 ani si 8 luni cu grupa 2 de munca, la inceputul anilor...[citeste mai mult]
Publicat la data 07 Dec. 2018 2 raspunsuri