Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

Titular I.I. poate fi salariatul altei societati?


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


╬ntreprinzătorul persoană fizică titular al unei ţntreprinderi individuale poate fi salariatul unei alte societati sau altei intreprinderi individuale?

Adaugata in: Angajare
Cornelia Plesa
 User  Cornelia Plesa
a intrebat la 28 Mar. 2017
Codul Muncii: 5 modificari majore in 2018
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "Codul Muncii: 5 modificari majore in 2018"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

1 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Adriana Iancu
 Expert Adriana Iancu
a raspuns la intrebare la 03 Apr. 2017
NU.
Potrivit art. 25 din OUG 44/2008 titularul unei intreprinderi individuale poate cumula activitatea cu calitatea de salariat al unei terte persoane, nu si in calitate de salariat propriu.

Alte intrebari despre Angajare

TOP RASPUNSURI 2018
Doamna, nascuta in 1964, cu vechime in nunta 33 ani, Cand are dreptul la pensionare anticipata?Dar la lumita de varsta?[citeste mai mult]
Publicat la data 12 Iul. 2018 1 raspuns
Am lucrat la o firma timp de trei luni de zile, dupa care mi-am dat demisia, neputand face fata concomitent cu...[citeste mai mult]
Publicat la data 12 Iul. 2018 1 raspuns
Buna ziua! Ma intereseaza daca pot sa ma agajez cu 2 norme de 8h la doua societati diferite. Precizez ca la una din ele...[citeste mai mult]
Publicat la data 13 Iul. 2018 1 raspuns
Buna ziua, as dorii sa stiu cum se ponteaza un salariat care lucreaza la program de 12 cu 24 in urmatoarea situatie:...[citeste mai mult]
Publicat la data 12 Iul. 2018 1 raspuns
Doamna nascuta pe 27 sept 1954, cu vechime in munca de 33 de ani, cand poate iesi La pensie anticipata? Dar la limita...[citeste mai mult]
Publicat la data 17 Iul. 2018 1 raspuns
Sotul meu este nascut la data de 13.09.1961 si are stagiul de cotizare de 32 de ani,din care o perioada de 10 ani,a...[citeste mai mult]
Publicat la data 18 Iul. 2018 1 raspuns