ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A

"PFA si SRL"

Buna ziua,
Daca am deja PFA (sunt persoana fizica autorizata), pot sa infiintez si SRL? Daca se poate sa am si o firma (SRL), atunci firma trebuie sa aiba un alt sediu de activitate, (trebuie inregistrata la o alta adresa decat cea PFA)?





Adaugata in
  • Cariera si performanta

Gyongyver Sandor
 User  Gyongyver Sandor a intrebat la 19 Ian. 2013

 

1 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Ioana Popa
 Expert Ioana Popa a raspuns la intrebare la 21 Ian. 2013
Puteti infiinta SRL, nu aveti restrictii. Sediul social poate fi orice locatie pe care o declarati dvs si pentru care aveti acte legale (act de proprietate sau eventual contract de comodat), in momentul in care deschideti respectivul SRL.



Alte intrebari despre Cariera si performanta

Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro
Sectiuni
  • Abateri disciplinare
  • Ajutoare materiale
  • Angajare
  • Cariera si performanta
  • Codul Muncii
  • Concediere
  • Concedii
  • Contract de munca
  • Contributii
  • Contributii sociale
  • Deduceri
  • Drepturi de autor
  • Drepturi salariale
  • Fisa postului
  • Legislatia muncii
  • Motivarea angajatilor
  • Pensii
  • Recrutare si selectie
  • Resurse umane
  • Sanatate si Securitate in Munca
  • Somaj
  • Studii de caz
  • Tichete
  • Timp de munca
TOP RASPUNSURI 2014
Buna ziua! Sunt angajata cu CIM din 23.03.2014 pe perioada nedeterminata. Astazi, 25.09.2014m-am decis sa imi depun...[citeste mai mult]
Publicat la data 25 Aug. 2014 3 raspunsuri
Buna ziua,La punctul C -"Temeiul legal al Óncetării raporturilor de muncă sau de serviciu (art. şi act...[citeste mai mult]
Publicat la data 25 Aug. 2014 2 raspunsuri
buna ziua, daca trebuie sa inchei un contract de munca pe perioada nedeterminata a unui salariat, care se afla in...[citeste mai mult]
Publicat la data 27 Aug. 2014 6 raspunsuri
Buna ziua,Doresc sa va intreb daca concediul de sarcina si lauzie diminueaza concediul de odihna.Am intrat in concediupe...[citeste mai mult]
Publicat la data 26 Aug. 2014 3 raspunsuri
In situatia in care un angajat beneficiaza intr-un an de concediu medical, de ex. 60 de zile intr-un an , atunci...[citeste mai mult]
Publicat la data 25 Aug. 2014 3 raspunsuri
Buna ziua!As dori sa stiu daca concedierea pentru motive care tin de persoana salariatului (art. 61, lit. c), in cazul...[citeste mai mult]
Publicat la data 26 Aug. 2014 1 raspuns
Video club