ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A

"promovare"

Buna ziua, daca sunt angajat pe un post temporar vacant de debutant si in aceasta perioada am implinit cele 6 luni de stagiu de debutant, pot promova la urmatorul grad? Sunt personal contractual intr-o institutie publica.
E conditionata promovarea de faptul ca nu sunt titularul postului si ca contractul este pe perioada determinata ?
Care este cadrul legal ?
Multumesc anticipat!

Adaugata in
  • Cariera si performanta

Mirela Spinu
 User  Mirela Spinu a intrebat la 30 Aug. 2012

 

1 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Ioana Popa
 Expert Ioana Popa a raspuns la intrebare la 30 Aug. 2012
Este conditionat si de faptul ca nu sunteti titular, dar mai mult de existenta postului pe care v-ati dori sa fiti promomvata. Daca acest post nu exista sau este ocupat, atunci promovarea nu se poate face. Ar insemna ca acel post sa fie infiintat sau vacantat.



Alte intrebari despre Cariera si performanta

Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro
Sectiuni
  • Abateri disciplinare
  • Ajutoare materiale
  • Angajare
  • Cariera si performanta
  • Codul Muncii
  • Concediere
  • Concedii
  • Contract de munca
  • Contributii
  • Contributii sociale
  • Deduceri
  • Drepturi de autor
  • Drepturi salariale
  • Fisa postului
  • Legislatia muncii
  • Motivarea angajatilor
  • Pensii
  • Recrutare si selectie
  • Resurse umane
  • Sanatate si Securitate in Munca
  • Somaj
  • Studii de caz
  • Tichete
  • Timp de munca
Expertii nostri
Ioana Popa
alexei delimart G Stancu Radu Anton George Andreescu Viviana Serni violeta Georgescu
TOP RASPUNSURI 2014
Buna ziua, Sunt nascut in data de 10.09.1955 , lucrez din data de 01.05.1973, stagiu militar satisfacut in anul 1975...[citeste mai mult]
Publicat la data 20 Aug. 2014 1 raspuns
Buna ziua! Sunt angajata cu CIM din 23.03.2014 pe perioada nedeterminata. Astazi, 25.09.2014m-am decis sa imi depun...[citeste mai mult]
Publicat la data 25 Aug. 2014 3 raspunsuri
Va rog sa-mi spuneti,legal cate lunipoateun angagjatsa-si iafara salarizare, cu aprobarea angajatoruluiVa multumesc![citeste mai mult]
Publicat la data 21 Aug. 2014 1 raspuns
Buna ziua.Daca un salariat are doua contracte,unul cu 8 ore si altul cu timp partial, iar la cel cu 8 ore a fost...[citeste mai mult]
Publicat la data 20 Aug. 2014 4 raspunsuri
Buna ziuaConform art. 122 (1) Codul muncii se instituie regula de compensare prin ore libere platite in urmatoarele 60...[citeste mai mult]
Publicat la data 21 Aug. 2014 3 raspunsuri
Buna ziua,La punctul C -"Temeiul legal al Óncetării raporturilor de muncă sau de serviciu (art. şi act...[citeste mai mult]
Publicat la data 25 Aug. 2014 2 raspunsuri
Video club