ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A

"PROMOVARE PERSONAL CONTRACTUAL INSTITUTIE PUBLICA DE STAT"

Buna ziua , va rog frumos poate dumneavoastra ma puteti ajuta cu un raspuns in urmatoarea problema, noi suntem institutie de stat subordonata primariei si vreau sa stiu daca un salariat care in anul 2008 a fost angajat in functia de consilier juridic debutant iar in 2009 ii epira perioada de debutant si intra in functia de consilier gradul IV, iar in 2010se reduc gradele IV si III si este reincadrata in functia de consilier juridic gradul II dar pastreaza salariul functiei de consilier gradul IV, iar acum in 2011 vreau sa stiu daca poate promova in gradul urmator consilier juridic gradul I, cum se calculeaza vechimea in grad, din anul 2008 cind a dat examen pentru functia de consilier debutant, sau decand i-a expirat perioada de debutant din 2009, perioada de debutant este promovare sau nu? Va rog sa ma ajutati multumesc.

Adaugata in
  • Cariera si performanta

Mihaela Concordia
 User  Mihaela Concordia a intrebat la 03 Nov. 2011

 

Alte intrebari despre Cariera si performanta

Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro
Sectiuni
  • Abateri disciplinare
  • Ajutoare materiale
  • Angajare
  • Cariera si performanta
  • Codul Muncii
  • Concediere
  • Concedii
  • Contract de munca
  • Contributii
  • Contributii sociale
  • Deduceri
  • Drepturi de autor
  • Drepturi salariale
  • Fisa postului
  • Legislatia muncii
  • Motivarea angajatilor
  • Pensii
  • Recrutare si selectie
  • Resurse umane
  • Sanatate si Securitate in Munca
  • Somaj
  • Studii de caz
  • Tichete
  • Timp de munca
TOP RASPUNSURI 2014
Avem un salariat al liceului care si-a facut dosar de acordare a pensiei anticipate partiala si is-a emis decizia in...[citeste mai mult]
Publicat la data 24 Oct. 2014 1 raspuns
Salariul minim pe economie este calculat la 168 de ore sau este loc de interpretare? Care este salariul minim pe...[citeste mai mult]
Publicat la data 25 Oct. 2014 3 raspunsuri
Buna ziua,Avem un angajat care si-a depus demisia cu art.55, lit.b, ultima zi este 29.10.Angajatul si-a efectuat toate...[citeste mai mult]
Publicat la data 27 Oct. 2014 1 raspuns
Buna ziua,Voi naste in luna decembrie 2014.Din 24.10.2014 tatal copilului nu mai este angajat, dar are contract de...[citeste mai mult]
Publicat la data 28 Oct. 2014 3 raspunsuri
Buna ziua,Am un salariat ce are 2 contracte de munca. Un contractin invatamantul superioar unde are si baza(primeste...[citeste mai mult]
Publicat la data 29 Oct. 2014 1 raspuns
Buna ziua,Un angajat in perioada de proba poate fi concediat printr-o simpla notificare dar va rog sa ma lamuriti si pe...[citeste mai mult]
Publicat la data 28 Oct. 2014 1 raspuns
Video club