Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

Concediu pe perioada determinata


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Buna ziua. Daca la data expirarii contractului de munca pe per determinata sunt in concediu medical pentru tuberculoza are voie angajatorul sa incheie contractul de munca? Care sunt prevederile legale in acest sens? Multumesc

Anca-demetra Crismaru
 User  Anca-demetra Crismaru
a intrebat la 03 Mai. 2017
SALARIZAREA: modificari majore in 2019 - 7 Cazuri Practice explicate de specialisti
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "SALARIZAREA: modificari majore in 2019 - 7 Cazuri Practice explicate de specialisti"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

1 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Di Diana
 User Di Diana
a raspuns la intrebare la 03 Mai. 2017
Buna ziua, da, este legal. Contractul individual de munca inceteaza de drept la data expirarii termenului pentru care a fost incheiat.
"De fiecare data cand in timpul perioadei de suspendare a CIM intervine o cauza de incetare de drept, cauza de incetare de drept prevaleaza" -Art. 49 (5) din Codul Muncii.

Alte intrebari despre Codul Muncii

TOP RASPUNSURI 2019
Sunt nascuta in 08.11.1963, am 32 ani munca. Mentionez ca nu am avut grupa de munca. Cand as putea sa ma pensionez? La...[citeste mai mult]
Publicat la data 11 Ian. 2019 1 raspuns
Buna ziua.M-am nascut pe data de 29.09.1958, am terminat Facultatea de Matematica, specialitatea Informatica , cursurile...[citeste mai mult]
Publicat la data 12 Ian. 2019 1 raspuns
Cum se ponteaza corect tura de noapte la un program de 8 ore ? pe ziua in curs sau pe ziua urmatoare cand de fapt ai mai...[citeste mai mult]
Publicat la data 13 Ian. 2019 3 raspunsuri
Buna ziua. Lucrez intr-o firma de proiectare in constructii si doresc sa imi fac PFA si sa imi incep o afacere, dar in...[citeste mai mult]
Publicat la data 14 Ian. 2019 1 raspuns
Buna ziua,Avem un salariat care nu are studii superioare dar este angajat pe raspunderea angajatorului pe un post care...[citeste mai mult]
Publicat la data 16 Ian. 2019 6 raspunsuri
Buna ziua sunt student si am un job part time de 4 ore,patronul mi-a facut programul 10:00-15:00 si de la 19:00-21:30...[citeste mai mult]
Publicat la data 15 Ian. 2019 2 raspunsuri