Acest site foloseste cookie-uri. Apasati butonul alaturat pentru o navigare cat mai usoara.
Daca folositi acest site, sunteti de acord cu utilizarea cookie-urilor.
X Acest site foloseste Cookies.
Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Detalii aici
ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

Modificari cu 01.08.2011


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Ce acte aditionale trebuie sa intocmesc pt. contactele deja existente la 01.08.2011?

Adaugata in: Codul Muncii
Catalina Marinescu
 User  Catalina Marinescu
a intrebat la 02 Sep. 2011
Top 12 formulare obligatorii pentru legislatia muncii
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "Top 12 formulare obligatorii pentru legislatia muncii"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

1 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Ioana Popa
 Expert Ioana Popa
a raspuns la intrebare la 02 Sep. 2011
Conform Codul Muncii art. 17 alin. 2 lit. d1, a fost introdusa o noua clauza obligatorie ce trebuie cuprinsa in contractul individual de munca, respectiv criteriile de evaluare a activitatii profesionale a salariatului aplicabile la nivelul angajatorului. Astfel, dupa stabilirea criteriilor de evaluare, se va incheia un act aditional la contractul angajatului in care sa fie prevazute aceste criterii de evaluare.

Orice alta modificare asupra continutului sau clauzelor CIM, fie ca se refera la locul muncii, salariu, zile de concediu sau orice alte clauze cuprinse in el, se face prin intocmirea actelor aditionale, conform art. 17 alin. 4 din Codul Muncii republicat.

Alte intrebari despre Codul Muncii

TOP RASPUNSURI 2016
Buna seara!Tatal meu are aprox. 58 de ani si 40 de ani de vechime, dintre care 18 ani de grupa a 2-a. La ce varsta se...[citeste mai mult]
Publicat la data 20 Iul. 2016 1 raspuns
Buna ziua!As dori sa stiu in ce conditii poate iesi la pensie o persoana nascuta in aprilie 1960 (F), care are un stagiu...[citeste mai mult]
Publicat la data 19 Iul. 2016 2 raspunsuri
Buna ziua, Am 2 intrebari si anume: -In urma unui interviu am obtinut un post de inginer produse elimentare (8 ore),...[citeste mai mult]
Publicat la data 20 Iul. 2016 2 raspunsuri
Buna ziua. In cazul unei persoane de sex F, nascuta luna07 anul 1957, vechime 27 ani, din care 13 ani grupa a 2-a, 5...[citeste mai mult]
Publicat la data 19 Iul. 2016 1 raspuns
Daca depun cerere de anulare a deciziei de pensie anticipata partial in intervalul de 30 de zile de la comunicare (avand...[citeste mai mult]
Publicat la data 20 Iul. 2016 1 raspuns
Buna ziua,Am o speta la care as dori sa-mi comunicati daca exista cadru legal pentru compensarea in bani a zilelor de...[citeste mai mult]
Publicat la data 19 Iul. 2016 2 raspunsuri

X