Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

Pot sa am doua contracte de munca cu norma intreaga, pe perioada nedeterminata ?


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Buna ziua,
Lucrez in cercetare, cu contract de munca pe perioada nedeterminata, norma intreaga de 8 ore /zi.
As dori sa stiu daca pot ocupa si un post in invatamaltul preuniversitar, tot norma intreaga 8ore/zi. Am citit in codul muncii adnotat art.35, la prima adnotare, ca trebuie "satisfacuta cerinta privind timpul de odihna minim de 12 ore consecutive". 8+8=16, deci nu mai raman 12 ore de odihna....
Am voie sa inchei si in invatamant contract pe perioada nedeterminata (postul pe care il vizez a fost scos la concurs pe perioada nedeterminata, adica titularizabil, daca cele doua notiuni or fi echivalente).
Va multumesc,
G. Vaman

Georgeta Vaman
 User  Georgeta Vaman
a intrebat la 20 Iul. 2017
SALARIZAREA: modificari majore in 2019 - 7 Cazuri Practice explicate de specialisti
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "SALARIZAREA: modificari majore in 2019 - 7 Cazuri Practice explicate de specialisti"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

1 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Georgeta Ganea
 User Georgeta Ganea
a raspuns la intrebare la 20 Iul. 2017
Da, puteti.Restrictia de 12 ore este numai in cazul cumulului la acelasi angajator.

Alte intrebari despre Codul Muncii

Expertii nostri
Ioana Popa
Gratiela Petrescu G Stancu Marius Ion George Andreescu Viviana Serni violeta Georgescu
TOP RASPUNSURI 2019
implinesc 55 de ani anul acesta in august, am 35 de ani munciti fara nici un fel de grupa , as vrea sa stiu varsta de...[citeste mai mult]
Publicat la data 10 Feb. 2019 1 raspuns
Buna ziua! As dori un punct de vedere cu privire la modificarile aduse Codului Muncii prin OUG 96/2018.O salariata X, in...[citeste mai mult]
Publicat la data 11 Feb. 2019 4 raspunsuri
Ce adeverinta imi trebuie de la casa de pensii ,ptr. a ma putea angaja cu subventie de la stat ,daca am 60 de ani...[citeste mai mult]
Publicat la data 10 Feb. 2019 4 raspunsuri
Buna ziua! In perioada 15.09.2002-15.07.2003 am lucrat in nvățămnt cu 0,5 norma. Ulterior am lucrat numai cu norma...[citeste mai mult]
Publicat la data 14 Feb. 2019 3 raspunsuri
Un salariat... barbat, nascut la data de 03.03.1969, angajat din data de 26.02.1988 cu 5 ani si 10 luni lucrati in grupa...[citeste mai mult]
Publicat la data 13 Feb. 2019 2 raspunsuri
Buna ziua ! Sunt angajată cu Codul Muncii vechi cu o vechime de 16 ani in munca in domeniul medical .De 4 ani noii...[citeste mai mult]
Publicat la data 12 Feb. 2019 1 raspuns