Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

Cum pot beneficia de concediu pentru studii ?


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Buna ziua,

Lucrez de 2 ani intr-o institutie publica si anume intr-un spital orasenesc. As vrea sa stiu daca pot beneficia de concediu cu plata sau fara plata in numar de 30 de zile pentru terminarea studiilor universitare ? Studiile sunt intr-un alt domeniu decat cel in care activez in momentul de fata.
Va multumesc.

Andreea Toth
 User  Andreea Toth
a intrebat la 14 Mar. 2018
7+1 modele de fise de post actualizate conform GDPR
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "7+1 modele de fise de post actualizate conform GDPR"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

2 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Andreea Toth
 User Andreea Toth
a raspuns userului georgeta ganea la 23 Mar. 2018
Multumesc
Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [1] Nemultumit de acest raspuns [0]
Georgeta Ganea
 User Georgeta Ganea
a raspuns la intrebare la 14 Mar. 2018
Puteti solicita concediu fara plata
Art. 153 din Codul muncii republicat
(1) Pentru rezolvarea unor situatii personale salariatii au dreptul la concedii fara plata.
(2) Durata concediului fara plata se stabileste prin contractul colectiv de munca aplicabil sau prin regulamentul

Alte intrebari despre Concedii

TOP RASPUNSURI 2018
Buna ziua!Datele mele cu privire la pensionare:sex = Mdata nasterii = 28.01.1963stagiu militar = 9 lunifacultate = 5 ani...[citeste mai mult]
Publicat la data 04 Dec. 2018 3 raspunsuri
Se poate acorda spor de vechime in munca unui salariat care a avut somaj in perioada 08.12.2001-08.08.2002[citeste mai mult]
Publicat la data 04 Dec. 2018 1 raspuns
Datele mele sunt:Nascuta in 2 iunie 1964sex fvechime in munca de 36 ani si 7 lunidin care 19 ani si 8 luni grupa 2Va...[citeste mai mult]
Publicat la data 07 Dec. 2018 4 raspunsuri
In baza noii legi a pensiilor as putea īncheia un contract cu Casa de pensii pentru a achita contributiile pe perioada...[citeste mai mult]
Publicat la data 04 Dec. 2018 1 raspuns
Buna ziua,Va aduc in atentie urmatoarea situatie:- Am lucrat 4 ani si 8 luni cu grupa 2 de munca, la inceputul anilor...[citeste mai mult]
Publicat la data 07 Dec. 2018 2 raspunsuri
Buna ziua si multumesc anticipat pentru raspuns!Sunt barbat, nascut in ianuarie 1959, deci in curand voi implini 60 de...[citeste mai mult]
Publicat la data 08 Dec. 2018 1 raspuns