Acest site foloseste cookie-uri. Apasati butonul alaturat pentru o navigare cat mai usoara.
Daca folositi acest site, sunteti de acord cu utilizarea cookie-urilor.
X Acest site foloseste Cookies.
Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Detalii aici
ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu

Concediu in cazul perioadei de proba


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Angajatorul este obligat la plata zilelor de concediu neefectuat , in cazul in care isi instiinteaza angajatul de incetare a CIM la sfarsitul perioadei de proba de 90 de zile?

Daiana Cimpan
 User  Daiana Cimpan
a intrebat la 16 Mai. 2017
17 formulare obligatorii pentru Departamentul de Resurse Umane
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "17 formulare obligatorii pentru Departamentul de Resurse Umane"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

1 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Di Diana
 User Di Diana
a raspuns la intrebare la 17 Mai. 2017
Da.
Art. 146 (3) din Codul Muncii " compensarea in bani a concediului de odihna neefectuat este permisa numai in cazul incetarii CIM-ului".

Alte intrebari despre Concedii

Expertii nostri
Ioana Popa
adriana iancu Radu Anton alexei delimart George Andreescu Gratiela Petrescu violeta Georgescu
TOP RASPUNSURI 2017
Buna ziua! In cazul in care o salariata intra in concediul de maternitate(126 zile) incepand cu data de 10.01.2018,...[citeste mai mult]
Publicat la data 12 Dec. 2017 1 raspuns
Buna ziua ! Am 2 contracte de munca, unul de 8h/zi si altul de 2h/zi. La cel de 2h/zi pot lucra si sambata? si care e...[citeste mai mult]
Publicat la data 10 Dec. 2017 1 raspuns
Buna ziua, incepand cu data de 25.10.2016 am solicitat suspendarea pensiei anticipate.In anul acesta au aparut...[citeste mai mult]
Publicat la data 09 Dec. 2017 2 raspunsuri
Buna ziua,Va rog sa ma ajutati ce documente trebuiesc intocmitecazul societatilor care au sub 21 de salariati privind...[citeste mai mult]
Publicat la data 12 Dec. 2017 1 raspuns
Buna,Snt nascut n 14ianuarie 1964.Bărbat35 ani si 4 luni vechime.9 ani grupa 1.8 ani grupa 2.Va rog sa-mi spuneti...[citeste mai mult]
Publicat la data 13 Dec. 2017 1 raspuns
Buna ziua,Ca asociat la o firma cu doi asociati, unde nu sunt eu administrator ma pot pensiona pe caz de boala cu grad...[citeste mai mult]
Publicat la data 09 Dec. 2017 2 raspunsuri

X