Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

Cum pot beneficia de concediu pentru studii ?


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Buna ziua,

Lucrez de 2 ani intr-o institutie publica si anume intr-un spital orasenesc. As vrea sa stiu daca pot beneficia de concediu cu plata sau fara plata in numar de 30 de zile pentru terminarea studiilor universitare ? Studiile sunt intr-un alt domeniu decat cel in care activez in momentul de fata.
Va multumesc.

Andreea Toth
 User  Andreea Toth
a intrebat la 14 Mar. 2018
Codul Muncii: 5 modificari majore in 2018
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "Codul Muncii: 5 modificari majore in 2018"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

2 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Andreea Toth
 User Andreea Toth
a raspuns userului georgeta ganea la 23 Mar. 2018
Multumesc
Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [1] Nemultumit de acest raspuns [0]
Georgeta Ganea
 User Georgeta Ganea
a raspuns la intrebare la 14 Mar. 2018
Puteti solicita concediu fara plata
Art. 153 din Codul muncii republicat
(1) Pentru rezolvarea unor situatii personale salariatii au dreptul la concedii fara plata.
(2) Durata concediului fara plata se stabileste prin contractul colectiv de munca aplicabil sau prin regulamentul

Alte intrebari despre Concedii

Expertii nostri
violeta Georgescu
Marius Ion G Stancu Viviana Serni Ioana Popa Radu Anton adriana iancu
TOP RASPUNSURI 2018
Doamna, nascuta in 1964, cu vechime in nunta 33 ani, Cand are dreptul la pensionare anticipata?Dar la lumita de varsta?[citeste mai mult]
Publicat la data 12 Iul. 2018 1 raspuns
Buna ziua.Nascut in 08.06.1958.Am lucrat 13 ani in grupa Ia(conditii speciale) de munca,procentaj 100%, pentru care...[citeste mai mult]
Publicat la data 10 Iul. 2018 1 raspuns
Doresc sa stiu data la care ma pot pensiona anticipat, avand in vedere urmatoarele:Data nasterii: 21 Iunie 1960;Stagiu...[citeste mai mult]
Publicat la data 10 Iul. 2018 1 raspuns