Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

Primesc banii de concediu pe timp de 3 luni ?


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Buna ziua, lucrez din data de 01.07.2018 si am sa demisionez in data de 28 .11.2018 as dorii sa stiu daca primesc banii de concediu pe perioada in care am lucrat, sunt angajat cu acte in regula ! Astept un raspuns, multumesc! As dorii sa stiu exact daca pe cele 3 luni si 15 zile pot primii sau patronul este obligat sa imi ofere banii de concediu

Adaugata in: Concedii
Berbecar Mihai
 User  Berbecar Mihai
a intrebat la 04 Nov. 2018
7+1 modele de fise de post actualizate conform GDPR
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "7+1 modele de fise de post actualizate conform GDPR"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

3 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Di Diana
 User Di Diana
a raspuns userului berbecar Mihai la 06 Nov. 2018
Da, trebuie sa va plateasca concediul de odihna neefectuat, este dreptul dvs.!
Cate zile de concediu aveti trecut in contractul de munca?Daca aveti minimul, adica 20 zile/an, atunci pentru perioada 01 sept-01 dec. aveti dreptul la 5 zile.
Cu placere.
Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Berbecar Mihai
 User Berbecar Mihai
a raspuns userului Di Diana la 06 Nov. 2018
Deci oricum ar fii, eu tot iau banii? si cum mi se calculeaza? Cate zile de concediu am de la 1 semptembrie 2018 pana la 1 decembrie 2018 ? Va multumescc mult de tot !
Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Di Diana
 User Di Diana
a raspuns la intrebare la 05 Nov. 2018
Buna ziua, angajatorul este OBLIGAT sa va plateasca zilele de concediu, la incetarea constractului de munca.
Art. 146 din Codul Muncii: "(3) Compensarea in bani a concediului de odihna neefectuat este permisa numai in cazul incetarii contractului individual de munca".

Alte intrebari despre Concedii

Expertii nostri
Ioana Popa
alexei delimart Marius Ion violeta Georgescu Radu Anton adriana iancu G Stancu
TOP RASPUNSURI 2018
Buna ziua !Sunt nascuta in 21.03.1962, angajata din 09.10.1981, grupa a II-a 19 ani si 6 luni si ma pot pensiona...[citeste mai mult]
Publicat la data 08 Nov. 2018 1 raspuns
Buna ziua!Datele mele cu privire la pensionare:sex =Mdata nasterii= 06.03.1957stagiu militar = 9lunifacultate=5ani curs...[citeste mai mult]
Publicat la data 11 Nov. 2018 5 raspunsuri
Lucrez din 24.10.1986 in grupa II de munca si respectiv din 1.04.2001 in conditii deosebite.Cei 35 de ani de stagiu de...[citeste mai mult]
Publicat la data 10 Nov. 2018 2 raspunsuri
Bună ziua,In anii 1994, 1995, 1998 am avut concedii medicale. Concediile medicale din această perioada se iau n...[citeste mai mult]
Publicat la data 12 Nov. 2018 1 raspuns
Buna ziua, am o nelamurire in ceea ce priveste incadrarea in gupele speciale dupa 01-04-2001, cand in cartea mea de...[citeste mai mult]
Publicat la data 09 Nov. 2018 1 raspuns
Buna ziua! As dori sa stiu daca la reducerea varstei de pensionare are o contributie si sporul de pericol acordat la...[citeste mai mult]
Publicat la data 12 Nov. 2018 1 raspuns