Acest site foloseste cookie-uri. Apasati butonul alaturat pentru o navigare cat mai usoara.
Daca folositi acest site, sunteti de acord cu utilizarea cookie-urilor.
X Acest site foloseste Cookies.
Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Detalii aici
ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

Cata vechime in munca am in baza CIM pentru garzi ????


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Conform ordonantei 20/2016 care modifica si completeaza OG 57/2015 privind salarizarea personalului platit din fonduri publice in anul 2016, cu privire la aplicarea art.3^2 alin.6 OGR 57/2015, se specifica:
incepand cu luna august 2016 garzile efectuate de personalul sanitar cu pregatire superioara .....se desfasoara in baza unui CIM cu timp partial.....
Activitatea prestata in baza acestui contract reprezinta vechime in munca si in specialitate.
In perioada august - decembrie 2016 am efectuat 438 ore de garda in baza acestui contract. CARE ESTE VECHIMEA IN MUNCA REALIZATA PENTRU ACESTE 438 ORE?

Adaugata in: Contract de munca
Iulia Loredana
 User  Iulia Loredana
a intrebat la 28 Feb. 2017
OUG 82 Negocierea Salariilor - Sfaturi, sanctiuni de evitat
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "OUG 82 Negocierea Salariilor - Sfaturi, sanctiuni de evitat"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

Alte intrebari despre Contract de munca

Expertii nostri
Ioana Popa
Radu Anton alexei delimart violeta Georgescu adriana iancu G Stancu George Andreescu
TOP RASPUNSURI 2018
O salariata aduce azi, 13.02.2018, o adeverinta medicala pentru ziua de luni, 12.02.2018, ca si justificare ca a fost la...[citeste mai mult]
Publicat la data 13 Feb. 2018 9 raspunsuri
Cum ma pot reangaja in acelasi loc de munca dupa terminarea perioadei contractuale - CIM incheiat dupa pensionare, pe...[citeste mai mult]
Publicat la data 14 Feb. 2018 5 raspunsuri
Buna ziua, In luna martie 2017 am fost operata si am avut concediu medical pana la 30 octombrie 2017, iar cu data de 1...[citeste mai mult]
Publicat la data 16 Feb. 2018 1 raspuns
Firma la care lucrez ca si specialist resurse umane a intrat in concediu de odihna in data de 22 decembrie 2017, iar...[citeste mai mult]
Publicat la data 13 Feb. 2018 2 raspunsuri
Buna ziua,Tatal meu este nascut pe 10 februarie 1959. Lucreaza din 14.05.1976 cu aprox. 2 ani si jumatate de pauza....[citeste mai mult]
Publicat la data 14 Feb. 2018 1 raspuns
Buna ziua asi dori sa ma intresez oare de cind se va recalcula pensile anticipate inainte de 2016 ca legea a aparut in...[citeste mai mult]
Publicat la data 15 Feb. 2018 6 raspunsuri

X