ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A

"contract de munca PFA sau II"

Ca initiator (intreprinzator) al PFA / II trebuie sa inchei un contract individual de munca in calitatea de angajat al PFA / II ?

Adaugata in
  • Contract de munca

Ionela Rosu
 User  Ionela Rosu a intrebat la 02 Sep. 2012

 

2 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Ionela Rosu
 User Ionela Rosu a raspuns userului Ioana Popa la 04 Sep. 2012
Fiscul mi-a spus ca se poate, dar am sa merg si la ITM sa intreb. Multumesc oricum pentru raspuns!


Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Ioana Popa
 Expert Ioana Popa a raspuns la intrebare la 03 Sep. 2012
In calitate de PFA / II nu puteti incheia contract individual de munca cu dvs. Puteti insa incadra terte persoane ca salariati care sa presteze activitate in beneficiul dvs ca angajator.



Alte intrebari despre Contract de munca

Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro
Sectiuni
  • Abateri disciplinare
  • Ajutoare materiale
  • Angajare
  • Cariera si performanta
  • Codul Muncii
  • Concediere
  • Concedii
  • Contract de munca
  • Contributii
  • Contributii sociale
  • Deduceri
  • Drepturi de autor
  • Drepturi salariale
  • Fisa postului
  • Legislatia muncii
  • Motivarea angajatilor
  • Pensii
  • Recrutare si selectie
  • Resurse umane
  • Sanatate si Securitate in Munca
  • Somaj
  • Studii de caz
  • Tichete
  • Timp de munca
TOP RASPUNSURI 2014
Buna ziua,Am un angajat care anul trecut nu si-a efectuat tot concediul de odihna, are posibilitatea sa isi ia anul...[citeste mai mult]
Publicat la data 28 Aug. 2014 6 raspunsuri
buna ziua, daca trebuie sa inchei un contract de munca pe perioada nedeterminata a unui salariat, care se afla in...[citeste mai mult]
Publicat la data 27 Aug. 2014 6 raspunsuri
Buna ziua,In cazul in care avem o salariata care solicita suspendarea contractului de munca pentru cresterea copilului...[citeste mai mult]
Publicat la data 28 Aug. 2014 3 raspunsuri
daca in cim data la care se vor plati salariile este 15 a lunii urmatoare, insa incetarea contractului are loc in luna...[citeste mai mult]
Publicat la data 27 Aug. 2014 5 raspunsuri
Buna ziua,Doresc sa va intreb daca concediul de sarcina si lauzie diminueaza concediul de odihna.Am intrat in concediupe...[citeste mai mult]
Publicat la data 26 Aug. 2014 3 raspunsuri
Buna ziua!As dori sa stiu daca concedierea pentru motive care tin de persoana salariatului (art. 61, lit. c), in cazul...[citeste mai mult]
Publicat la data 26 Aug. 2014 1 raspuns
Video club