Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

Incetare CIM cu timp partial perioada determinata


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Buna ziua, un CIM cu timp partial , 4 ore pe luna ,perioada determinata 6.12.2017-6.01.2018 se considera incetat de drept daca au fost efectuate deja cele 4 ore? Poate fi inregistrata inchiderea in Revisal inainte de data expirarii cu art,55 litera a sau am nevoie de acordul partilor deci litera b?
Multumesc.

Sorina Cristescu
 User  Sorina Cristescu
a intrebat la 20 Dec. 2017
Codul Muncii: 5 modificari majore in 2018
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "Codul Muncii: 5 modificari majore in 2018"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

2 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Sorina Cristescu
 User Sorina Cristescu
a raspuns userului Di Diana la 27 Dec. 2017
Multumesc mult! Un an nou cu bine.
Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Di Diana
 User Di Diana
a raspuns la intrebare la 20 Dec. 2017
Buna ziua, nu se poate inceta CIM inainte de data expirarii in cazul expus de dvs., decat cu art. 55 lit. "b" la data convenita de parti, sau cu art. 56 "i" ( la data expirarii termenului contractului individual de munca incheiat pe durata determinata) pe data de 07.01.2018.

Alte intrebari despre Contract de munca

TOP RASPUNSURI 2018
Care este baza de calcul a indemnizatiei pentru un concediu medical in urmatoarea situatie: Angajat nou din 22.01.2018...[citeste mai mult]
Publicat la data 18 Mai. 2018 1 raspuns
Ma numesc Marcel Lerint, nascut in Arad la data 5 iulie 1963.Iata situatia mea:Am vechime in grupa II-a de munca in...[citeste mai mult]
Publicat la data 18 Mai. 2018 1 raspuns