ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A

"model act aditional la CCM"

Unde pot gasi un model de act aditional de prelungire a contractului colectiv de munca? Multumesc.

Adaugata in
  • Contract de munca

Silviana Ghita
 User  Silviana Ghita a intrebat la 02 Oct. 2013

 

2 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [1] Nemultumit de acest raspuns [0]
Ioana Popa
 Expert Ioana Popa a raspuns la intrebare la 02 Oct. 2013
ACT ADITIONAL LA CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCA
Nr. ..... din data de .........

PARTILE CONTRACTANTE
1. Reprezentantii salariatilor alesi pentru a participa la negocierea colectiva obligatorie in conditiile art. 229 alin. (2) si ale art. 129 din Legea 62/2011 a dialogului social, si anume ............................................................................................................
(numele si prenumele)
pe de o parte

si

2. Societatea comerciala .........................................................................................,
(denumirea institutiei, societatii etc.)
persoana juridica romana, reprezentata prin asociatul unic/administratorul/administratorii acesteia ......................................, cu functia de ............................................, cu sediul in .............................................., str. ......................... nr. ........, bloc ........, (localitatea)
scara ........, etaj ........, apartament ............, judetul/sectorul ............................................., avand numar unic de inregistrare .................................., atribut fiscal ............................................. si numarul de ordine in registrul comertului ............................................, contul nr. ................... deschis la ................................., telefon ................., fax ..............., pe de alta parte,
au convenit sa incheie prezentul act aditional la contractul colectiv de munca la nivel de unitate inregistrat la ITM cu nr. .... din data de .......... prin care se prelungeste durata contractului de colectiv de munca in aceleasi conditii pentru o perioada de ........ de la .......... pana la........
Prezentul act aditional s-a incheiat in trei exemplare, cate unul pentru fiecare parte semnatara si un exemplar pentru ITM, restul clauzelor contractului individual de munca raman neschimbate.

Angajator, Reprezentantii salariatilor
Semnatura ....................... Semnatura .......................

Data .......................
Reprezentant legal,
.........................


Daca exista sindicat la nivel de unitate, treceti detaliile aferente, in locul reprezentantilor.


Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [1]
Georgeta Ganea
 User Georgeta Ganea a raspuns la intrebare la 02 Oct. 2013
ACT ADITIONAL
La Contractul Colectiv de Munca al S.C.................

Partile reprezentate la negocierea Contractului Colectiv de Munca al
S.C . valabil pe perioada de la.................... pana la..............si inregistrat la ITM - teritorial sub nr. .................. au convenit prelungirea contractului de munca in aceleasi conditii pentru o perioada de ........ de la .......... pana la........

REPREZENTANT LEGAL Reprezentanti salariati








Alte intrebari despre Contract de munca

Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro
Sectiuni
  • Abateri disciplinare
  • Ajutoare materiale
  • Angajare
  • Cariera si performanta
  • Codul Muncii
  • Concediere
  • Concedii
  • Contract de munca
  • Contributii
  • Contributii sociale
  • Deduceri
  • Drepturi de autor
  • Drepturi salariale
  • Fisa postului
  • Legislatia muncii
  • Motivarea angajatilor
  • Pensii
  • Recrutare si selectie
  • Resurse umane
  • Sanatate si Securitate in Munca
  • Somaj
  • Studii de caz
  • Tichete
  • Timp de munca
TOP RASPUNSURI 2014
Buna ziua,Vreau sa angajez pe cineva cu perioada determinata adica de pe 15.10.2014 pana pe 15.11.2014, tipul de...[citeste mai mult]
Publicat la data 16 Oct. 2014 2 raspunsuri
Buna seara,Imi spuneti va rog frumos daca in perioada de preaviz se poate efectua si concediul de odihna sau trebuie...[citeste mai mult]
Publicat la data 16 Oct. 2014 1 raspuns
Buna ziua,Pentru o salariata care a fost in CIC, dupa care s-a intors si si-a dat demisia in aceeasi zi , avem de...[citeste mai mult]
Publicat la data 15 Oct. 2014 1 raspuns
Buna ziua, va rog sa-mi spuneti daca tichetele de masa intra in baza de calcul a deducerii personale, pe care o aplicam...[citeste mai mult]
Publicat la data 15 Oct. 2014 3 raspunsuri
Am nascut la data de 29 decembrie 2012 si am optat pentru CIC de 2 ani. Dorim ca tatal sa intre in concediul de o luna,...[citeste mai mult]
Publicat la data 15 Oct. 2014 2 raspunsuri
Buna ziua,Angajatorul este obligat sa dea o recomandare unui fost angajat? (in cazul de fata, redactorul a cerut o...[citeste mai mult]
Publicat la data 20 Oct. 2014 2 raspunsuri
Video club