Acest site foloseste cookie-uri. Apasati butonul alaturat pentru o navigare cat mai usoara.
Daca folositi acest site, sunteti de acord cu utilizarea cookie-urilor.
X Acest site foloseste Cookies.
Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Detalii aici
ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

prelungire contract colectiv de munca


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Imi puteti spune care este temeiul legal la care trebuie sa ma raportez pentru prelungirea contractului colectiv de munca cu inca 12 luni?

Adaugata in: Contract de munca
Silviana Ghita
 User  Silviana Ghita
a intrebat la 02 Oct. 2013
Top 12 formulare obligatorii pentru legislatia muncii
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "Top 12 formulare obligatorii pentru legislatia muncii"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

1 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Georgeta Ganea
 User Georgeta Ganea
a raspuns la intrebare la 02 Oct. 2013
Art. 141 din Legea 62 din 2011
(1) Contractul colectiv de munca se incheie pe o perioada determinata, care nu poate fi mai mica de 12 luni si mai mare de 24 luni.
(2) Partile pot hotari prelungirea aplicarii contractului colectiv de munca, in conditiile stabilite de prezenta lege, o singura data, cu cel mult 12 luni.
(3) In cazul in care intr-o unitate nu exista un contract colectiv de munca, partile pot conveni negocierea acestuia in orice moment.

Alte intrebari despre Contract de munca

TOP RASPUNSURI 2016
Buna seara!Tatal meu are aprox. 58 de ani si 40 de ani de vechime, dintre care 18 ani de grupa a 2-a. La ce varsta se...[citeste mai mult]
Publicat la data 20 Iul. 2016 1 raspuns
Buna ziua!As dori sa stiu in ce conditii poate iesi la pensie o persoana nascuta in aprilie 1960 (F), care are un stagiu...[citeste mai mult]
Publicat la data 19 Iul. 2016 2 raspunsuri
Buna ziua. In cazul unei persoane de sex F, nascuta luna07 anul 1957, vechime 27 ani, din care 13 ani grupa a 2-a, 5...[citeste mai mult]
Publicat la data 19 Iul. 2016 1 raspuns
Buna ziua, Am 2 intrebari si anume: -In urma unui interviu am obtinut un post de inginer produse elimentare (8 ore),...[citeste mai mult]
Publicat la data 20 Iul. 2016 2 raspunsuri
Daca depun cerere de anulare a deciziei de pensie anticipata partial in intervalul de 30 de zile de la comunicare (avand...[citeste mai mult]
Publicat la data 20 Iul. 2016 1 raspuns
Buna ziua,Am o speta la care as dori sa-mi comunicati daca exista cadru legal pentru compensarea in bani a zilelor de...[citeste mai mult]
Publicat la data 19 Iul. 2016 2 raspunsuri

X