Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

Aderarea la un grup de sindicat


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Buna ziua!

Daca lucrez intr-o institutie culturala care nu are sindicat ma pot inscrie in sindicatul functionarilor publici SNFP pentru a-mi reprezenta interesele ?
Suntem un grup mai mare care am vrea sa facem acest demers pentru a ne reprezenta in vederea dobandirii drepturilor salariale.

Multumesc anticipat!

Elena Serban
 User  Elena Serban
a intrebat la 04 Apr. 2017
Codul Muncii: 5 modificari majore in 2018
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "Codul Muncii: 5 modificari majore in 2018"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

1 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Adriana Iancu
 Expert Adriana Iancu
a raspuns la intrebare la 07 Apr. 2017
Nu se poate, dar potrivit Art. 3 alin.2 din Legea nr. 62/2011, Legea dialogului social, "Pentru constituirea unui sindicat este necesar un numar de cel putin 15 angajati din aceeasi unitate".

Alte intrebari despre Drepturi salariale

TOP RASPUNSURI 2018
Doamna nascuta pe 27 sept 1954, cu vechime in munca de 33 de ani, cand poate iesi La pensie anticipata? Dar la limita...[citeste mai mult]
Publicat la data 17 Iul. 2018 1 raspuns
Buna ziua.Sunt nascut in 02.06.1961 de profesie inginer,sunt angajat din 01.10.1986 ,am o vechime in munca de 32 de ani...[citeste mai mult]
Publicat la data 18 Iul. 2018 1 raspuns
Sotul meu este nascut la data de 13.09.1961 si are stagiul de cotizare de 32 de ani,din care o perioada de 10 ani,a...[citeste mai mult]
Publicat la data 18 Iul. 2018 1 raspuns
Sunt femeie, nascuta in octombrie 1961, aprox 31 ani munca plus 5 ani facultate. Cand ma pot pensiona anticipat, partial...[citeste mai mult]
Publicat la data 18 Iul. 2018 1 raspuns
Sunt nascuta la 13.11.1961, lucrez din 02.09.1980 si in prezent, am lucrat in grupa 2 de munca timp 100% (conditii...[citeste mai mult]
Publicat la data 20 Iul. 2018 1 raspuns
Bună ziua! n cazul n care un șofer autocamion este detașat pe o altă societate,pe care dintre cele 2 societăți...[citeste mai mult]
Publicat la data 18 Iul. 2018 1 raspuns