Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

Se acorda sopr de vechime unui pensionar angajat?


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Buna ziua,

Un pensionar ( pensionat la limita de varsta) , s-a angajat intr-un sector bugetar, respectiv la o primarie.Intrebarea este, el poate beneficia de spor de vechime?

Corina Costea
 User  Corina Costea
a intrebat la 11 Feb. 2019
SALARIZAREA: modificari majore in 2019 - 7 Cazuri Practice explicate de specialisti
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "SALARIZAREA: modificari majore in 2019 - 7 Cazuri Practice explicate de specialisti"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

1 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Georgeta Ganea
 User Georgeta Ganea
a raspuns la intrebare la 11 Feb. 2019
DA
Conform Codului muncii (art. 16, alin. 3), munca prestata in temeiul unui contract individual de munca constituie vechime in munca. Asadar, vechimea in munca se refera la totalitatea perioadelor in care o persoana a desfasurat activitati in baza unui contract individual de munca, si nu doar perioada in care salariatul a lucrat in cadrul unei anumite societati.

Alte intrebari despre Drepturi salariale

TOP RASPUNSURI 2019
Buna ziua,Va rog sa-mi calculati data la care ma pot pensiona tinand cont de aceste date:Barbat, nascut in 11.02.1960,...[citeste mai mult]
Publicat la data 15 Feb. 2019 2 raspunsuri
Am lucrat in perioada 1982-1994 la ICL Alimentara sector 1 Bucuresti nu mai retin daca am fost in posesia unei carti de...[citeste mai mult]
Publicat la data 19 Feb. 2019 1 raspuns
Am lucrat din 23.10.1986 in conditii de lucru corespunzator grupei a II a de munca, respectiv in conditii deosebite,...[citeste mai mult]
Publicat la data 15 Feb. 2019 6 raspunsuri
Bună, soțul ma trecut la el ca și coasigurat. După ct timp sunt coasigurata. Pot merge la analize de exemplu sunt...[citeste mai mult]
Publicat la data 18 Feb. 2019 1 raspuns
care va fi penalizarea ptr pensie anticipata partial?1. an nastere 1962;2.lunaMAI;ziua 7;3.sexF;4.studii superioare =4...[citeste mai mult]
Publicat la data 19 Feb. 2019 5 raspunsuri
Va rog spuneti-mi daca la dosar de pensionare este suficent documentul emis de ITM local care atesta vechimea si...[citeste mai mult]
Publicat la data 16 Feb. 2019 2 raspunsuri