Acest site foloseste cookie-uri. Apasati butonul alaturat pentru o navigare cat mai usoara.
Daca folositi acest site, sunteti de acord cu utilizarea cookie-urilor.
X Acest site foloseste Cookies.
Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Detalii aici
ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

Deduceri (pagina 11)

Antonela Lazar
Antonela Lazar a raspuns:
Buna ziua, am o situatie in care sotia si sotul sunt divortati. Au un copil iar tribunalul a dat copilul spre crestere si educare mamei. Copilului i [citeste mai mult]
Publicat la 30 Ian. 2013 in: Deduceri 4 raspunsuri
Eu Mika
Eu Mika a raspuns:
Se poate lua in intretinere o persoana peste 18 ani, care nu este institutionalizata in nici o forma de invatamant? Exista o lege privitoare in [citeste mai mult]
Publicat la 29 Ian. 2013 in: Deduceri 3 raspunsuri
Cristina Ursache
Cristina Ursache a raspuns:
Buna ziua, Poate un salariat sa beneficieze de deducere pentru copilul sau daca sotia este in concediu crestere si ingrijire copil? Multumesc [citeste mai mult]
Publicat la 25 Ian. 2013 in: Deduceri 1 raspuns
Constantin Burada
Buna ziua. Va rog sa-mi spuneti care este suma maxima asupra careia nu se ia impozit, aceasta suma fiind cuantumul unui ordin de deplasare. Va [citeste mai mult]
Publicat la 22 Ian. 2013 in: Deduceri Impozit 9 raspunsuri
Cornelia Luca
Cornelia Luca a raspuns:
Urmeaza sa-mi depun dosarul pentru somaj. As dori sa stiu daca sotul poate baga la deduceri copilul si sotia (daca aceasta reuseste sa ia [citeste mai mult]
Publicat la 16 Ian. 2013 in: Deduceri 1 raspuns
Otilia Varga
Otilia Varga a raspuns:
Buna ziua...intrebarea mea este cine poate sa fie coasigurat, stiu doar de mama, tata, copii, sot-sotie, frate-sora adica rude de gradul 1...rude de [citeste mai mult]
Publicat la 15 Ian. 2013 in: Deduceri 1 raspuns
Anca Lungu
Anca Lungu a raspuns:
Poate fi trecut in intretinere fiul care este student, are 21 ani si are in acelasi timp pensie de urmas de 350 lei? Multumesc! [citeste mai mult]
Publicat la 14 Ian. 2013 in: Deduceri 3 raspunsuri
Madalina Radu
Madalina Radu a raspuns:
Buna ziua! La estimativa pt anul 2011 am depus ca o sa inregistrez profit, la sfarsitul anului Intreprinderea Individuala a iesit pe minus, se mai [citeste mai mult]
Publicat la 09 Ian. 2013 in: Deduceri 1 raspuns
Adrian C.
Adrian C. a raspuns:
Buna ziua, Un salariat are un copil care a implinit 18 ani, deci nu mai este minor, dar este la studii si nu are venituri. Art. 56 alin. 3 cod [citeste mai mult]
Publicat la 03 Ian. 2013 in: Deduceri Deducerea personala 3 raspunsuri
Apatean Claudia
Apatean Claudia a raspuns:
Am o salariata care doreste sa-l pun pe sotul ei, care nu este angajat, coasigurat (doar pentru contributia de sanatate ) pentru a putea beneficia de [citeste mai mult]
Publicat la 19 Dec. 2012 in: Deduceri 5 raspunsuri
Oana Munteanu
Oana Munteanu a raspuns:
Buna ziua, As vrea sa trec baietelul meu la mine pentru deducere, tatal a ramas fara loc de munca, pe langa declaratia pe propria raspundere din [citeste mai mult]
Publicat la 12 Dec. 2012 in: Deduceri 2 raspunsuri
Izabela Bretan
Izabela Bretan a raspuns:
Buna ziua tuturor, Am o mare dilema fiscala: trebuie anual (eu lucrand in invatamant, in luna septembrie) sa refac cererea pentru a mi se acorda [citeste mai mult]
Publicat la 10 Dec. 2012 in: Deduceri 1 raspuns
Alexandru Octavian Burcea
Care sunt criteriile dupa care pot sa-i cer angajatorului sa-mi asigure sau sa-mi deduca costurile navetei? [citeste mai mult]
Publicat la 03 Dec. 2012 in: Deduceri 4 raspunsuri
Mariana Rusaneanu
Buna ziua, Am facturat un utilaj ( Tva 0) catre Emiratele Arabe si trebuie sa-l transportam conform contractului incheiat. Prin ce documente [citeste mai mult]
Publicat la 26 Nov. 2012 in: Deduceri 1 raspuns
Stefan Liviu Boda
In primul an dupa ce sotia a nascut am depus la firma o cerere pentru a beneficia de deducere si o copie dupa decizia de acordare a indemnizatiei de [citeste mai mult]
Nina Maris
Nina Maris a raspuns:
O salariata pensionara, angajata in plata cu ora la o gradinita de stat are dreptul la deducere personala. Daca da, care este temeiul legal? [citeste mai mult]
Publicat la 16 Nov. 2012 in: Deduceri Plata cu ora in invatamant 3 raspunsuri



Pagina: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »
 
TOP RASPUNSURI 2018
Buna ziua, In luna martie 2017 am fost operata si am avut concediu medical pana la 30 octombrie 2017, iar cu data de 1...[citeste mai mult]
Publicat la data 16 Feb. 2018 1 raspuns
Cand as putea sa ma pensionez? Daca sunt nascuta in 09.11.1967, am facut facultate la seralintre 1986-1988 cu carte de...[citeste mai mult]
Publicat la data 21 Feb. 2018 1 raspuns
Buna ziua!Sunt nascuta in 21.03.1962 si sunt angajata din data de 9.10.1981, am lucrat 19 ani si 5 luni in grupa a II-a...[citeste mai mult]
Publicat la data 20 Feb. 2018 5 raspunsuri
Imi puteti spune va rog, daca pot suspenda un contract de munca, pe o perioada de 6 luni (8 ore/zi), pentru a putea...[citeste mai mult]
Publicat la data 19 Feb. 2018 1 raspuns
Mă numesc, Gurzu Mihaela-n.09/01/1959,am o vechime neīntreruptă in munca de 38 ani īmpliniți pe data de 28/01/2018....[citeste mai mult]
Publicat la data 20 Feb. 2018 2 raspunsuri
Buna ziua,am un stagiu de cotizare de 42 ani 03 luni și 06 zile,din care 22 ani11luni și 08 zile reprezintă stagiu in...[citeste mai mult]
Publicat la data 21 Feb. 2018 4 raspunsuri

X