Acest site foloseste cookie-uri. Apasati butonul alaturat pentru o navigare cat mai usoara.
Daca folositi acest site, sunteti de acord cu utilizarea cookie-urilor.
X Acest site foloseste Cookies.
Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Detalii aici
ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

Tichete

Ludovica Morariu
Ludovica Morariu a raspuns:
In anul 2017 ,valoarea tichetelor de masa trebuia sa intre in formula de calcul pentru deducerea la impozit? Dar in anul 2018? [citeste mai mult]
Publicat la 16 Ian. 2018 in: Tichete Calcul deducere impozit
Nicoleta Alina
Nicoleta Alina a raspuns:
Buna ziua avand 2 joburi contrac 8 ore in domeniul hotelier.6 ore casier,am primit o instiintare -neavand functia de baza la postul cu 6 ore nu [citeste mai mult]
Publicat la 12 Ian. 2018 in: Tichete Tichete
Maria Popescu
Maria Popescu a raspuns:
Buna ziua, Va scriu din postura de fost angajat al unei societati comerciale. Contractul meu individual de munca presupunea si bonurile de masa ca [citeste mai mult]
Publicat la 11 Ian. 2018 in: Tichete Tichete
Maria Popescu
Maria Popescu a raspuns:
Buna ziua, Va scriu din postura de fost angajat al unei societati comerciale. Contractul meu individual de munca presupunea si bonurile de masa ca [citeste mai mult]
Publicat la 11 Ian. 2018 in: Tichete Tichete de masa dupa demisie
Melinda Olariu
Melinda Olariu a raspuns:
Buna ziua! As dori sa-mi spuneti, va rog dacă norma de hrana acordata potrivit O.G. nr. 91/06.12.2017 pentru modificarea si completarea Legii [citeste mai mult]
Publicat la 05 Ian. 2018 in: Tichete Norma de hrana
Tudorache Alin
Tudorache Alin a raspuns:
Soția lucrează la un spital de stat (de boli infecțioase). De 3 luni este ţn concediu medical (TBC, luat de la serviciu). ╬n [citeste mai mult]
Publicat la 07 Nov. 2017 in: Tichete Tichete de vacan??─?
Ramona Rusenescu
Ramona Rusenescu a raspuns:
Bună ziua. ╬n cadrul unei firme (private) este posibil ca primirea tichetelor de masa sa se facă ca o condiție a ţndeplinirii [citeste mai mult]
Publicat la 03 Aug. 2017 in: Tichete Tichete de masa 2 raspunsuri
Florentina Galea
Florentina Galea a raspuns:
Buna ziua, este posibil ca pentru salariati cu aceeasi functie, Lucrator Comercial, din aceeasi societate,insa din orase diferite sa se acorde [citeste mai mult]
Publicat la 28 Iul. 2017 in: Tichete Tichete de masa
Georgeta Stehan
Georgeta Stehan a raspuns:
Daca ies la pensie pentru limita de varsta incepand cu data de 31 iulie 2017, am dreptul la acordarea vaucerului de vacanta pentru acest an? [citeste mai mult]
Publicat la 27 Iun. 2017 in: Tichete Vaucer de vacanta
Domin Balck
Domin Balck a raspuns:
Salutare, ma numesc Constantin Apostu si lucrez la o firma on-line din Romania de 1 an si 8 luni. In momentul angajarii mi s-a zis ca nu se acorda [citeste mai mult]
Ludovica Morariu
Ludovica Morariu a raspuns:
In urma modificarii legii 142/1998-modificata in decembrie 2016,cnf.art.8 lit.a) se mai impoziteaza tichetele de masa la angajati? [citeste mai mult]
Publicat la 24 Feb. 2017 in: Tichete Impozitare
Timea Ienei
Timea Ienei a raspuns:
Buna, sotul lucreaza la o companie multinationala si se dau in continuare bonuri de masa valorice 9,57 roni nu s-au trecut la cele de 15 roni desi la [citeste mai mult]
Publicat la 17 Feb. 2017 in: Tichete Tuchete de masa de 15 roni
Diana Popa
Diana Popa a raspuns:
Buna ziua, Am rugamintea daca puteti sa imi spuneti in cazul in care societatea achizitioneaza tichete pentru fiecare salariat in fiecare luna, [citeste mai mult]
Publicat la 02 Feb. 2017 in: Tichete Tichete norma partiala
Irina Dumitru
Irina Dumitru a raspuns:
Sunt firme care acorda bonuri valorice de masa de 9,41 de 9,57 sau mai nou de aproximativ 15 lei. Exista un anumit barem după care sunt [citeste mai mult]
Publicat la 01 Feb. 2017 in: Tichete
Ludovica Morariu
Ludovica Morariu a raspuns:
Buna ziua, Sunt salariat angajat cu 4 ore.Doresc sa stiu daca am dreptul la tichete de masa. Va multumesc. [citeste mai mult]
Publicat la 31 Ian. 2017 in: Tichete 1 raspuns
Ramona Tache
Ramona Tache a raspuns:
In cazul in care angajatorul (un SRL)acorda tichete de masa, dar nu este stipulat in contractul colectiv de munca, intrucat nu exista la nivel de [citeste mai mult]
Publicat la 17 Ian. 2017 in: Tichete Tichete masa



Pagina: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »
 
Expertii nostri
Ioana Popa
George Andreescu Viviana Serni adriana iancu violeta Georgescu Gratiela Petrescu Radu Anton
TOP RASPUNSURI 2018
Lucrez intr-un salon de infrumusetare de 15ani,din momentul deschiderii salonului.Anul trecut ,in octombrie,s-a schimbat...[citeste mai mult]
Publicat la data 13 Ian. 2018 1 raspuns
In cartea de munca am perioada de 18 ani din care angajatorul nu si-a platit o parte din contributii. La serviciul...[citeste mai mult]
Publicat la data 12 Ian. 2018 2 raspunsuri
Dup─â ce a fost recunoscuta o adeverin╚Ťa de grupa la simularea pentru pensie anticipata,poate fi respins─â la...[citeste mai mult]
Publicat la data 11 Ian. 2018 3 raspunsuri
Buna ziua.Sunt nascut in luna 17.10.1968 in municipiul Vulcan,judetul Hunedoara.Am lucrat in grupa 1 de munca in minerit...[citeste mai mult]
Publicat la data 16 Ian. 2018 1 raspuns
Buna seara! Eu fiind pensionara anticipat partiala cu diminuare de 12% si avand inca 2 ani pana la pensia pentru limita...[citeste mai mult]
Publicat la data 14 Ian. 2018 1 raspuns
Buna ziua .Ma numesc Onofrei Valeriu nascut in anul 1958 luna noiembrie ziua 17. Am lucrat in grupa 2 100% 4 ani si 4...[citeste mai mult]
Publicat la data 13 Ian. 2018 1 raspuns

X