Acest site foloseste cookie-uri. Apasati butonul alaturat pentru o navigare cat mai usoara.
Daca folositi acest site, sunteti de acord cu utilizarea cookie-urilor.
X Acest site foloseste Cookies.
Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Detalii aici
ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

Tichete (pagina 2)

Ana -mirela Tudor
Unde pot verifica daca s au emis tichete de masă pe numele meu ca angajat?si ce pot face in cazul in care constat că le a primit altcineva? [citeste mai mult]
Publicat la 29 Dec. 2016 in: Tichete
Ramona Tache
Ramona Tache a raspuns:
In cazul in care angajatorul vrea sa acorde tichete cadou in valoare de 150 lei pentru Craciun, pentru a nu fi impozabile,este necesar sa fie [citeste mai mult]
Publicat la 27 Dec. 2016 in: Tichete Tichete cadou
Roxana Burducea
Roxana Burducea a raspuns:
Buna ziua, lucrez la o institutie bugetara, mai exact in sanatate, din 11 octombrie 2016. In sanatate maximum de tichete acordate este de 20. Eu pana [citeste mai mult]
Publicat la 27 Oct. 2016 in: Tichete Acordare tichete de masa
Daniela Voicila
Daniela Voicila a raspuns:
Incepand cu data de 01.05.2016 odata cu majorarea salariului minim societatea noastra nu mai are sustinere financiara pentru acordarea tichetelor de [citeste mai mult]
Publicat la 13 Iul. 2016 in: Tichete 2 raspunsuri
Claudiu Si Alexandra
incepand cu luna mai,datorita mariri salariului minim pe economie,firma ne-a acordat tichete de masa,dar primirea acestor tichete este conditionata [citeste mai mult]
Publicat la 30 Iun. 2016 in: Tichete
Natalia Oana Pop
Natalia Oana Pop a raspuns:
Stiu ca in OUG 57/2015 art. 10 alin 4 scrie ca in 2016 nu se acorda tichete de vacanta la bugetari, dar am auzit ca totusi s-a promulgat alta lege [citeste mai mult]
Publicat la 30 Iun. 2016 in: Tichete Tichete de vacanta 1 raspuns
Maria Anescu
Maria Anescu a raspuns:
Intr-o luna cu 21 zile lucratoare , respectiv 168 ore, cite tichete de masa poate primi un salariat care lucreaza 14 zile cite 12 ore pe zi ( 168 [citeste mai mult]
Publicat la 09 Iun. 2016 in: Tichete Tichete de masa 5 raspunsuri
Catalin Duda
Catalin Duda a raspuns:
Buna ziua.Daca dintr-o zi normala de lucru am lucrat doar 4.5 ore mi se poate taia un ticet de masa? [citeste mai mult]
Publicat la 04 Iun. 2016 in: Tichete 1 raspuns
Daniela Pancu
Daniela Pancu a raspuns:
Buna ziua ,va rog sa imi spuneti daca suntem obligati conform ordinului nr.934/2016 sa majoram val.tichetului de la 9.41 la 9.57.. Multumesc [citeste mai mult]
Publicat la 19 Mai. 2016 in: Tichete 1 raspuns
Dora Cutean
Dora Cutean a raspuns:
M-ar interesa daca tichetele cadou in limita a 150 lei pe salariat se introduc in statul de plata, avand in vedere ca nu li se percepe nici o [citeste mai mult]
Publicat la 03 Mai. 2016 in: Tichete Tichete cadou 2 raspunsuri
Andrea Andrea
Andrea Andrea a raspuns:
Se pot acorda tichete de masa unor angajati care sunt incadrati cu 2 ore si salar minim? Cum se procedeaza, se poate acorda cate 1 tichet pe zi ( [citeste mai mult]
Publicat la 28 Apr. 2016 in: Contract de munca Tichete 1 raspuns
Andrea Andrea
Andrea Andrea a raspuns:
Cum se procedeaza in cazul in care dorim sa acordam tichete de masa angajatilor? trebuie sa intocmim ceva acte, acte aditionale, modificare in [citeste mai mult]
Publicat la 22 Apr. 2016 in: Contract de munca Tichete 1 raspuns
Padurean Milca Andreea
Poate angajatorul introduce in contractul colectiv de munca reguli privind acordarea tichetelor? Cum ar fi daca are concediu medical, nemotivate , [citeste mai mult]
Publicat la 21 Apr. 2016 in: Tichete Tichete de masa -acordare 2 raspunsuri
Ranescu Roxana
Ranescu Roxana a raspuns:
Buna ziua am o nelamurire in legatura cu tichetele de masa mai precis cele emise de Profi in cazul meu ca angajata,care au mentiunea pe fata [citeste mai mult]
Publicat la 28 Feb. 2016 in: Tichete Folosire tichete de masa 3 raspunsuri
Georgeta Bojin
Georgeta Bojin a raspuns:
buna ziua , este legal ca pentru 2,3 sau 5 ore lucrate intr- o zi salariatul sa nu primeasca bonul de masa. multumesc. [citeste mai mult]
Publicat la 18 Feb. 2016 in: Tichete 1 raspuns
Nicoleta Popa
Nicoleta Popa a raspuns:
Sotul meu lucreaza la o firma de paza.in 2015 in luna noiembrie i s-a spus de catre angajator ca tichetele de masa se impoziteaza.si ca acest impozit [citeste mai mult]
Publicat la 18 Ian. 2016 in: Tichete Tichete de masa 1 raspuns



Pagina: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »
 
TOP RASPUNSURI 2018
Sunt persoana de sex feminin, nascuta pe 05.09.1969.Am lucrat in perioada 01.12.1985-15.08.1990 in grupa I de munca.Am...[citeste mai mult]
Publicat la data 09 Ian. 2018 4 raspunsuri
Lucrez intr-un salon de infrumusetare de 15ani,din momentul deschiderii salonului.Anul trecut ,in octombrie,s-a schimbat...[citeste mai mult]
Publicat la data 13 Ian. 2018 1 raspuns
In cartea de munca am perioada de 18 ani din care angajatorul nu si-a platit o parte din contributii. La serviciul...[citeste mai mult]
Publicat la data 12 Ian. 2018 2 raspunsuri
Buna ziua Ma numesc Rodica Mutu si sunt nascuta la data de 4.07.1960 M-am angajat la data de 28.09.1984 Am lucrat in...[citeste mai mult]
Publicat la data 10 Ian. 2018 1 raspuns
După ce a fost recunoscuta o adeverința de grupa la simularea pentru pensie anticipata,poate fi respinsă la...[citeste mai mult]
Publicat la data 11 Ian. 2018 3 raspunsuri
Buna ziua .Ma numesc Onofrei Valeriu nascut in anul 1958 luna noiembrie ziua 17. Am lucrat in grupa 2 100% 4 ani si 4...[citeste mai mult]
Publicat la data 13 Ian. 2018 1 raspuns

X