Acest site foloseste cookie-uri. Apasati butonul alaturat pentru o navigare cat mai usoara.
Daca folositi acest site, sunteti de acord cu utilizarea cookie-urilor.
X Acest site foloseste Cookies.
Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Detalii aici
ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu

Se acorda indemnizatia pentru cresterea copilului daca contractul inceteaza?


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati in urmatorul caz: firma a intrat in procedura de faliment si contractele de munca au fost inchise cu exceptia unei salariate care are contractul de munca suspendat ( salariata fiind in concediu medical pentru sarcina si lauzie) pana la data de 18.06.2017( data ultimului concediu medical). As dori sa stiu daca salariata beneficiaza de indemnizatie pentru cresterea copilului daca contractul de munca este inchis cu data de 19.06.2017 - (art. 65(1) - restructurare post, avand in vedere situatia firmei) in loc sa fie suspendat pentru concediu crestere copil cu aceeasi data. Mentionez ca salariata nu indeplineste conditii pentru somaj.
Multumesc

Elena Lefterescu
 User  Elena Lefterescu
a intrebat la 12 Iun. 2017
17 formulare obligatorii pentru Departamentul de Resurse Umane
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "17 formulare obligatorii pentru Departamentul de Resurse Umane"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

Alte intrebari despre Legislatia muncii

TOP RASPUNSURI 2017
Buna ziua!Lucrez in cadrul biroului personal si de luni 09.10.2017 ma confrunt cu o avalansa de cereri, in care...[citeste mai mult]
Publicat la data 12 Oct. 2017 2 raspunsuri
Ocup de 23 ani un post de executie personal contractual la o directie de sanatate publica. De curand s-a refacut fisa...[citeste mai mult]
Publicat la data 14 Oct. 2017 1 raspuns
Va rog sa mi confirmati care este articolul de lege prin care se interzice angajarea unei persoane care are grad de...[citeste mai mult]
Publicat la data 12 Oct. 2017 2 raspunsuri
Buna ziua , un pensionar cu pensie la limita de virsta care lucreaza cu contract de munca pe perioada determinata dupa...[citeste mai mult]
Publicat la data 16 Oct. 2017 1 raspuns
Buna ziua,Tatal meu are varsta de 59 ani si 10 luni (nascut la data de 15.03.1958), in data de 29.06.2017 a fost...[citeste mai mult]
Publicat la data 18 Oct. 2017 1 raspuns

X