Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

Ce trebuie facut pentru recunoasterea muncii in Germania?


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Buna ziua, ma numesc Cristian Oprea, si as avea o intrebare. Am lucrat 14 Luni in Germania, in perioada 2010 - 2011. Se poate ca aceste luni sa fie socotite la vechimea in munca si la pensie? Multumesc.

Oprea Cristian
 User  Oprea Cristian
a intrebat la 10 Dec. 2018
SALARIZAREA: modificari majore in 2019 - 7 Cazuri Practice explicate de specialisti
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "SALARIZAREA: modificari majore in 2019 - 7 Cazuri Practice explicate de specialisti"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

2 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Georgeta Ganea
 User Georgeta Ganea
a raspuns userului georgeta ganea la 11 Dec. 2018
Adresati intrebarea Casei Nationale de pensii pentru lamuriri pe speta dumneavoastra.In opinia mea cred ca nu se valorifica la calculul pensiei in Romania
Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Georgeta Ganea
 User Georgeta Ganea
a raspuns la intrebare la 11 Dec. 2018
Art. 19 DIN lEGEA 263 DIN 2010
(1) Constituie stagiu de cotizare perioadele de timp pentru care asigura

Alte intrebari despre Pensii

Expertii nostri
violeta Georgescu
Viviana Serni Radu Anton Gratiela Petrescu George Andreescu adriana iancu G Stancu
TOP RASPUNSURI 2019
Buna ziua,Avem un salariat care nu are studii superioare dar este angajat pe raspunderea angajatorului pe un post care...[citeste mai mult]
Publicat la data 16 Ian. 2019 6 raspunsuri
Cum se ponteaza corect tura de noapte la un program de 8 ore ? pe ziua in curs sau pe ziua urmatoare cand de fapt ai mai...[citeste mai mult]
Publicat la data 13 Ian. 2019 3 raspunsuri
Buna ziua. Lucrez intr-o firma de proiectare in constructii si doresc sa imi fac PFA si sa imi incep o afacere, dar in...[citeste mai mult]
Publicat la data 14 Ian. 2019 1 raspuns
Sunt nascut pe data de 27 martie 1957 lucrez din iunie 1974 ,am lucrat 8 ani si 10 luni in grupa 2100% ,am facut armata...[citeste mai mult]
Publicat la data 16 Ian. 2019 1 raspuns
Buna ziua sunt student si am un job part time de 4 ore,patronul mi-a facut programul 10:00-15:00 si de la 19:00-21:30...[citeste mai mult]
Publicat la data 15 Ian. 2019 2 raspunsuri
Buna ziua,Am beneficiat anul trecut, de concediu medical in urma fracturarii gambei(prin cazatura pe gheata) de 273 zile...[citeste mai mult]
Publicat la data 15 Ian. 2019 2 raspunsuri