Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

Cumul de functii. Venituri supuse impozitului in tara si strainatate. Indemnizatie crestere copil


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Daca inregistrez venituri atat in tara , cat si in strainatate, pentru indemnizatia de crestere copil se iau in calcul toate acetse venituri?

Laura Ciocan
 User  Laura Ciocan
a intrebat la 22 Sep. 2011
7+1 modele de fise de post actualizate conform GDPR
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "7+1 modele de fise de post actualizate conform GDPR"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

1 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
George Andreescu
 Expert George Andreescu (Specialist, Morgan Sol Romania)
a raspuns la intrebare la 22 Sep. 2011
Potrivit art.3 alin. 5 din OUG 111/2010, dac?? persoana realizeaz?? concomitent venituri supuse impozitului at??t ??n ??ar??, c??t ??i ??n statele care aplic?? Regulamentul, se iau ??n calcul doar veniturile realizate ??n ??ar??.

Alte intrebari despre Resurse umane

TOP RASPUNSURI 2018
Buna ziua, Sunt la pensie partial anticipata si as dori sa stiu daca pot sa muncesc cu program de maxim 4 ore, dar sa...[citeste mai mult]
Publicat la data 11 Dec. 2018 1 raspuns
Bună ziua! Sunt pensionar militar la limită de vrstă din septembrie 2017. Vrsta de pensionare n condiții normale...[citeste mai mult]
Publicat la data 09 Dec. 2018 1 raspuns
Buna ziua, ma numesc Cristian Oprea, si as avea o intrebare. Am lucrat 14 Luni in Germania, in perioada 2010 - 2011. Se...[citeste mai mult]
Publicat la data 10 Dec. 2018 2 raspunsuri