ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A

"Plata in avans!"

Daca am facut o factura proforma pe suma de 10.000lei luna trecuta si la 2 zile mi s-au virat in banca 30%din suma, respectiv 3000 lei, cum trebuie sa inregistrez incasarea banilor?este corect:5121=419?si apoi cand fac factura fiscala sa fac 419=4111?
Si este vreo problema daca voi face doua facturi , una pe 5000 si a doua tot pe 5000?si nu exact una cu suma pe avansuul primit?
Multumesc mult

Adaugata in
  • Studii de caz

Miha Aldea
 User  Miha Aldea a intrebat la 17 Nov. 2011

 

Alte intrebari despre Studii de caz

Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro
Sectiuni
  • Abateri disciplinare
  • Ajutoare materiale
  • Angajare
  • Cariera si performanta
  • Codul Muncii
  • Concediere
  • Concedii
  • Contract de munca
  • Contributii
  • Contributii sociale
  • Deduceri
  • Drepturi de autor
  • Drepturi salariale
  • Fisa postului
  • Legislatia muncii
  • Motivarea angajatilor
  • Pensii
  • Recrutare si selectie
  • Resurse umane
  • Sanatate si Securitate in Munca
  • Somaj
  • Studii de caz
  • Tichete
  • Timp de munca
TOP RASPUNSURI 2014
Buna ziuaVa rog sa ma lamuriti cum se face plata orelor suplimentare in mod corectsi va prezint mai multe variante si...[citeste mai mult]
Publicat la data 12 Dec. 2014 3 raspunsuri
Buna ziua!As dori sa stiu cu ce data pot intocmi actele aditionale pentru majorarea salariului (la 975 lei), daca...[citeste mai mult]
Publicat la data 15 Dec. 2014 1 raspuns
Buna ziua,pentru un salariat care lipseste nemotivat de 10 zile, ce demersuri trebuie facute?Mentionez ca am luat...[citeste mai mult]
Publicat la data 16 Dec. 2014 1 raspuns
buna ziua,va rog sa-mi spuneti ce cursuri trebuie facute pentru ca un angajat sa poata tine evidenta salariatilor, sa le...[citeste mai mult]
Publicat la data 15 Dec. 2014 1 raspuns
Buna seara,Daca am cerut incetarea contractului de munca cu acordul partilor ( art.55 lit.B), cu data de 15.12.2014 (...[citeste mai mult]
Publicat la data 14 Dec. 2014 3 raspunsuri
Buna ziua, daca o persoanaintra in concediu crestere copil pana la implinirea varstei de 2 ani a copilului in luna...[citeste mai mult]
Publicat la data 12 Dec. 2014 1 raspuns
Video club