Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

Se acorda tichete de vacanta la bugetari in 2016?


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Stiu ca in OUG 57/2015 art. 10 alin 4 scrie ca in 2016 nu se acorda tichete de vacanta la bugetari, dar am auzit ca totusi s-a promulgat alta lege anul acesta care scrie ca se dau tichete de vacanta la bugetari.As vrea sa stiu daca este adevarat si care este aceasta lege.Va multumesc!

Natalia Oana Pop
 User  Natalia Oana Pop
a intrebat la 30 Iun. 2016
7+1 modele de fise de post actualizate conform GDPR
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "7+1 modele de fise de post actualizate conform GDPR"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

1 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Adriana Iancu
 Expert Adriana Iancu
a raspuns la intrebare la 01 Iul. 2016
Voucherele de vacanta se acorda conform Ordonantei de Urgenta nr.8/2009 publicata in Monitorul Oficial nr.110/24.02.2009, completata de Legea 173/2015 privind aprobarea OG 8/2014 pentru modificarea unor termene prevazute in OUG 8/2009 privind acordarea voucherelor de vacanta si a normelor metodologice

Alte intrebari despre Tichete

TOP RASPUNSURI 2018
Buna ziua,Va aduc in atentie urmatoarea situatie:- Am lucrat 4 ani si 8 luni cu grupa 2 de munca, la inceputul anilor...[citeste mai mult]
Publicat la data 07 Dec. 2018 2 raspunsuri
Datele mele sunt:Nascuta in 2 iunie 1964sex fvechime in munca de 36 ani si 7 lunidin care 19 ani si 8 luni grupa 2Va...[citeste mai mult]
Publicat la data 07 Dec. 2018 4 raspunsuri
Buna ziua si multumesc anticipat pentru raspuns!Sunt barbat, nascut in ianuarie 1959, deci in curand voi implini 60 de...[citeste mai mult]
Publicat la data 08 Dec. 2018 1 raspuns
sex f vechime in munca pana la data de 6 decembrie 2018 = 36 ani si 7 luni din care 19 ani si 8 luni in conditii de...[citeste mai mult]
Publicat la data 07 Dec. 2018 1 raspuns
Bună ziua! Sunt pensionar militar la limită de vrstă din septembrie 2017. Vrsta de pensionare n condiții normale...[citeste mai mult]
Publicat la data 09 Dec. 2018 1 raspuns
Buna ziua, ma numesc Cristian Oprea, si as avea o intrebare. Am lucrat 14 Luni in Germania, in perioada 2010 - 2011. Se...[citeste mai mult]
Publicat la data 10 Dec. 2018 2 raspunsuri