Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

cum se calculeaza vechimea in munca,


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


buna ziua, va rog sa-mi raspundeti la urmatoarea intrebare: am avut o asociatie familiala in perioada 1998- 2004. Acum lucrez in sistemul de sanatate, bugetar( nu privat). La calculul salariului nu-mi se iau in seama acesti ani, pe motiv ca nu au fost cu contract de munca. Este legal acest lucru? multumesc.

Adaugata in: Contributii
Roxana Burja
 User  Roxana Burja
a intrebat la 26 Ian. 2017
Codul Muncii: 5 modificari majore in 2018
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "Codul Muncii: 5 modificari majore in 2018"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

2 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Roxana Burja
 User Roxana Burja
a raspuns userului adriana iancu la 27 Ian. 2017
multumesc.
Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Adriana Iancu
 Expert Adriana Iancu
a raspuns la intrebare la 27 Ian. 2017
Da.
Vechimea in munca este acea perioada in care salariatul a prestat munca in temeiul unui contract individual de munca. In acest sens, art. 16 alin. 4 din Codul muncii stabileste ca munca prestata in temeiul unui contract individual de munca constituie vechime in munca.

Alte intrebari despre Contributii

TOP RASPUNSURI 2018
Bună seara! Sunt născut pe 01.01.1956, m-am angajat pe 01.09.1979, după stagiul militar de 9 luni-termen redusși 4...[citeste mai mult]
Publicat la data 14 Sep. 2018 1 raspuns
"Buna ziua! as dori sa stiu daca, in conditiile in care am un contract de munca cu norma intreaga(program 12 cu 24 si...[citeste mai mult]
Publicat la data 18 Sep. 2018 1 raspuns
Sunt angajat din 1.8.1983, nascut 20.1.1965,am satisfacut stagiul militar intre 26.10.1983 si 27.2.1985,m-am reangajat...[citeste mai mult]
Publicat la data 14 Sep. 2018 1 raspuns
Bună ziua! Sunt născut pe 01.01.1956, m-am angajat pe 01.09.1979, după stagiul militar de 9 luni-termen redus și 4...[citeste mai mult]
Publicat la data 17 Sep. 2018 2 raspunsuri
Este necesar un anumit număr de zile de concediu medical n vederea depunerii dosarului de pensionare pentru...[citeste mai mult]
Publicat la data 17 Sep. 2018 1 raspuns
Sunt nascuta la 25.10.1964 si lucrez din 1.09.1987 pana in prezent,exceptie concediu pt nevoi personale insumat 50...[citeste mai mult]
Publicat la data 18 Sep. 2018 1 raspuns