ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A

"Adeverinta cu sporuri fixe"

Trebuie sa completez pentru Casa de Pensii pentru niste angajati -prefesori adeverinte cu sporurile fixe de care au beneficiat pentru calcularea pensiei.
Va rog sa ma ajutati cu un model de astfel de adeverinta (precizez ca am probleme pentru ca in perioada respectiva de ex. nu se trecea sporul de dirigentie separat in statul de plata sau este trecut la rubrica si numai prin deducere); am ajuns la concluzia ca este spor de dirigentie; salariul variaza fata de cel din cartea de munca cred ca de la orele suplimentare pe care le efectuau;
As dori lamuriri suplimentare; cum sa tratez aceasta problema? Va multumesc anticipat.

Adaugata in
  • Pensii
  • Adeverinta sporuri fixe

Ioana Mihai
 User  Ioana Mihai a intrebat la 18 Iun. 2012

 

1 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Georgeta Ganea
 User Georgeta Ganea a raspuns la intrebare la 19 Iun. 2012
Sporurile care se iau in calcul pentru pensie , sunt inventariate in anexa 15 la HG 257 DIN 2011.Tot acolo puteti sa va inspirati si pentru un model de adeverinta .



Alte intrebari despre Pensii

Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro
Sectiuni
  • Abateri disciplinare
  • Ajutoare materiale
  • Angajare
  • Cariera si performanta
  • Codul Muncii
  • Concediere
  • Concedii
  • Contract de munca
  • Contributii
  • Contributii sociale
  • Deduceri
  • Drepturi de autor
  • Drepturi salariale
  • Fisa postului
  • Legislatia muncii
  • Motivarea angajatilor
  • Pensii
  • Recrutare si selectie
  • Resurse umane
  • Sanatate si Securitate in Munca
  • Somaj
  • Studii de caz
  • Tichete
  • Timp de munca
Expertii nostri
Ioana Popa
violeta Georgescu Marius Ion Radu Anton G Stancu alexei delimart adriana iancu
TOP RASPUNSURI 2014
Salariul minim pe economie este calculat la 168 de ore sau este loc de interpretare? Care este salariul minim pe...[citeste mai mult]
Publicat la data 25 Oct. 2014 4 raspunsuri
Buna ziua,Avem un angajat care si-a depus demisia cu art.55, lit.b, ultima zi este 29.10.Angajatul si-a efectuat toate...[citeste mai mult]
Publicat la data 27 Oct. 2014 1 raspuns
Buna ziua,Voi naste in luna decembrie 2014.Din 24.10.2014 tatal copilului nu mai este angajat, dar are contract de...[citeste mai mult]
Publicat la data 28 Oct. 2014 3 raspunsuri
Buna ziua,Am un salariat ce are 2 contracte de munca. Un contractin invatamantul superioar unde are si baza(primeste...[citeste mai mult]
Publicat la data 29 Oct. 2014 1 raspuns
Buna ziua,Un angajat in perioada de proba poate fi concediat printr-o simpla notificare dar va rog sa ma lamuriti si pe...[citeste mai mult]
Publicat la data 28 Oct. 2014 1 raspuns
Buna ziua!Vreau sa stiu daca o societate cu obiect de activitate TRANSPORTURI, poate acorda unui sofer diurna externa de...[citeste mai mult]
Publicat la data 27 Oct. 2014 1 raspuns
Video club