ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

trusou şi primă de naştere pentru nou nascuti se acorda?


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Buna ziua,sunt gravida in 39 de saptamani si as vrea sa stiu la nastere daca voi primii trusou şi primă de naştere ?se mai acorda asa ceva ?

Adaugata in: Ajutoare materiale
Alexandra Szenasi
 User  Alexandra Szenasi
a intrebat la 27 Apr. 2016
TELEMUNCA - 10 SOLUTII oferite de specialitstii in Legislatia muncii si HR
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "TELEMUNCA - 10 SOLUTII oferite de specialitstii in Legislatia muncii si HR"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

2 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Adriana Iancu
 Expert Adriana Iancu
a raspuns la intrebare la 27 Apr. 2016
Alocatia pentru nou-nascut si trusoul nu se mai acorda din 2010, de cand a intrat in vigoare Legea nr.118/2010.

Art. 15 din Legea nr.118/2010 privind unele masuri necesare in vederea restabilirii echilibrului bugetar :
(1) De la data intrarii in vigoare a prezentei legi, se abroga:
g) Legea nr. 482/2006 privind acordarea de trusouri pentru nou-nascuti, cu modificarile ulterioare, publicata in Monitorul Oficial al Romaniei, Partea I, nr. 1.028 din 27 decembrie 2006;

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Alexandra Szenasi
 User Alexandra Szenasi
a raspuns la intrebare la 27 Apr. 2016
as putea sa primesc si eu un raspuns?

Alte intrebari despre Ajutoare materiale

TOP RASPUNSURI 2022
Buna ziua! Spuneti-mi, va rog, contractul de munca pe perioada determinata se poate modifica in contract de munca pe...[citeste mai mult]
Publicat la data 23 Iun. 2022 2 raspunsuri
Buna ziua. Am o masura de indeplinit de la ITM pentru un angajat aflat in concediu fara plata pe perioada...[citeste mai mult]
Publicat la data 22 Iun. 2022 2 raspunsuri