ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

perioada de proba


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Se acorda o noua perioada de proba in cazul in care un lucrator a fost angajat subinginer apoi finalizeaza masterul inginer? Initial a fost angajat subinginer, a avut o perioada muncitor apoi a promovat inginer.
Multumesc.

Adaugata in: Angajare Resurse umane
Narcisa Andrei
 User  Narcisa Andrei
a intrebat la 02 Mar. 2012
Timpul de munca si Programul de lucru: 7 Studii de caz pentru 2021
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "Timpul de munca si Programul de lucru: 7 Studii de caz pentru 2021"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

1 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Ioana Popa
 Expert Ioana Popa
a raspuns la intrebare la 05 Mar. 2012
I se poate acorda o noua perioada de proba conform codului muncii in vigoare.

Art. 32
1 Pe durata executarii unui contract individual de munca nu poate fi stabilita decat o singura perioada de proba.
2 Prin exceptie, salariatul poate fi supus la o noua perioada de proba in situatia in care acesta debuteaza la acelasi angajator intr-o noua functie sau profesie ori urmeaza sa presteze activitatea intr-un loc de munca cu conditii grele, vatamatoare sau periculoase.
3 Perioada de proba constituie vechime in munca.

Alte intrebari despre Angajare

TOP RASPUNSURI 2021