ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

Notificare incetare contract perioada de proba


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Va retin atentia cu urmatoarea speta.
Avem o angajata care se aflta in perioada de proba pentru o noua functie. Poate in aceasta perioada angajata sa notifice angajatorul despre incetarea contractului pe durata perioadei de proba?


Va multumec,

Alina Pirvoiu

Alina Mihaela Traistaru
 User  Alina Mihaela Traistaru
a intrebat la 14 Iul. 2014
TELEMUNCA - 10 SOLUTII oferite de specialitstii in Legislatia muncii si HR
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "TELEMUNCA - 10 SOLUTII oferite de specialitstii in Legislatia muncii si HR"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

1 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Ioana Popa
 Expert Ioana Popa
a raspuns la intrebare la 15 Iul. 2014
Sigur ca da. Atat timp cat i s-a incheiat act aditonal in care apare si noua perioada de proba, se aplica prevederile referitoare la drepturile si obligatiile pe parcursul ei. Ea poate inceta raportul de munca in baza unei notificari scrise fara preaviz si nemotivata, in temeiul art. 31 (3) din Codul muncii.

Alte intrebari despre Contributii

Expertii nostri
Ioana Popa
Radu Anton Gratiela Petrescu violeta Georgescu adriana iancu G Stancu Viviana Serni
TOP RASPUNSURI 2022
ionel slujitoru22-Ian-2022Buna ziua Am si eu nevoie de o informatie autorizata,.si anume pensionat recent 20/12/2021 si...[citeste mai mult]
Publicat la data 22 Ian. 2022 6 raspunsuri