ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

Deduceri


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


La categoria coasigurati ce persoane intra? Doar parintii si sot/sotie ? Frati/surori/bunici intra?

Adaugata in: Deduceri Deduceri
Ad C.
 User  Ad C.
a intrebat la 06 Nov. 2012
TELEMUNCA - 10 SOLUTII oferite de specialitstii in Legislatia muncii si HR
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "TELEMUNCA - 10 SOLUTII oferite de specialitstii in Legislatia muncii si HR"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

1 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Ioana Popa
 Expert Ioana Popa
a raspuns la intrebare la 06 Nov. 2012
Numai sotul/ sotia si parintii intra pot avea calitatea de coasigurat, conform art. 213 alin. (1) litera b) din legea 95/2006 privind reforma in domeniul sanatatii.

Deducerea se calculeaza in baza Codului fiscal pentru cazul in care exista persoane in intretinere, acestea fiind rude ale salariatului de pana la gradul II. Aici pot intra copii, parinti, bunici, frati / surori, nepoti.

Alte intrebari despre Deduceri

TOP RASPUNSURI 2022
ionel slujitoru22-Ian-2022Buna ziua Am si eu nevoie de o informatie autorizata,.si anume pensionat recent 20/12/2021 si...[citeste mai mult]
Publicat la data 22 Ian. 2022 6 raspunsuri