ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

scoala postliceala


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Am o pensie de urmas, sunt eleva la o scoala postliceala sanitara si as vrea sa ma transfer la o alta scoala postliceala cu alt profil. Ar fi o problema?

Adaugata in: Pensii
Catalina Batca
 User  Catalina Batca
a intrebat la 05 Dec. 2012
TELEMUNCA - 10 SOLUTII oferite de specialitstii in Legislatia muncii si HR
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "TELEMUNCA - 10 SOLUTII oferite de specialitstii in Legislatia muncii si HR"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

1 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Georgeta Ganea
 User Georgeta Ganea
a raspuns la intrebare la 05 Dec. 2012
Nu ar fi nicio problema daca va continuati studiile.Nu are importanta profilul studiilor
Art. 84 din Legea 263 din 2010
Copiii au dreptul la pensie de urmas:
a) pana la varsta de 16 ani;
b) daca isi continua studiile intr-o forma de invatamant organizata potrivit legii, pana la terminarea acestora, fara a depasi varsta de 26 de ani;

Alte intrebari despre Pensii

Expertii nostri
violeta Georgescu
Ioana Popa Gratiela Petrescu George Andreescu G Stancu Marius Ion Viviana Serni
TOP RASPUNSURI 2022
ionel slujitoru22-Ian-2022Buna ziua Am si eu nevoie de o informatie autorizata,.si anume pensionat recent 20/12/2021 si...[citeste mai mult]
Publicat la data 22 Ian. 2022 7 raspunsuri