ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

Pontaj medic cu integrare clinica


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Buna ziua!
Sunt medic primar boli infectioase, cu integrare clinica pe sectia de boli infectioase al unui spital public. In paralel am norma intreaga de asistent universitar la Facultatea de Medicina, din acelasi oras. La facultate prestez 8 ore de munca/zi - 5 zile/saptamana. Spitalul unde am integrare clinica solicita sa prestez 7 ore de munca/zi - 5 zile/saptamana, fiind insa renumerat doar pentru jumatate de norma (integrare clinica). Este corect sa semnez pontaj in spital de 7 ore/zi, in condiitiile in care contractul meu de munca cu spitalul este doar de jumatate de norma?
Va multumesc!


Adaugata in: Resurse umane Pontaj
M N
 User  M N
a intrebat la 13 Oct. 2016
TELEMUNCA - 10 SOLUTII oferite de specialitstii in Legislatia muncii si HR
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "TELEMUNCA - 10 SOLUTII oferite de specialitstii in Legislatia muncii si HR"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

6 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
M M
 User M M
a raspuns la intrebare la 14 Feb. 2018
Buna ziua.
Sunt in aceeasi situatie. La noi doar acum a aparut aceasta cerinta.
Daca ati primit vreun raspuns si ati inteles situatia va rog frumos sa-mi trimiteti si mie.
ati cerut sfat de la vreun sindicat?
Va multumesc MM
Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Violeta Melinte
 User Violeta Melinte
a raspuns userului adriana iancu la 11 Mai. 2017
Buna ziua,

Pentru ca am aceeasi nelamurire ca a colegului, va rog sa imi transmiteti sursele juridice cu care sa imi sustin punctual de vedere, fata de cel al institutiei care pretinde ca obligatia este pentru norma intreaga, si remuneratia la 1/2. Va multumesc!

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Carmen Radulescu
 User Carmen Radulescu
a raspuns la intrebare la 26 Oct. 2016
domnule doctor unde aveti functia de baza la spital sau la universitate? probabil la spital v-au socotit numar maxim de ore saptamanale pe care aveti voie sa le prestati pe contract iar restul orelor sunt trecute la plata cu ora sau garzi. verificati cum aveti contractele si unde aveti functia de baza. cititi art. 114 din codul muncii
Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Adriana Iancu
 Expert Adriana Iancu
a raspuns userului Petru Galea la 19 Oct. 2016
REMUNERAT=PLATIT
Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Petru Galea
 User Petru Galea (Profesor, Scoala Gimnaziala)
a raspuns userului adriana iancu la 19 Oct. 2016
Ce Ă®nseamnă ,,RENUMETRATĂ,,?
Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Adriana Iancu
 Expert Adriana Iancu
a raspuns la intrebare la 14 Oct. 2016
In situatia in care, contractul individual de munca incheiat cu spitalul este cu timp partial (jumatate de norma), dumneavoastra prestati activitate numai jumatate de norma /zi.

Alte intrebari despre Resurse umane

Eroare conectare :