ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

Ajutoare materiale acordate in baza Acordului .


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


referitoare la acordarea de ??ajutoare materiale?? salariatilor unii salariati nu sunt membrii de sindicat ai sindicatului semnatar, stiu ca , conform legii 62/2011 , art 153 nu sunt ȋndreptǎțiți sǎ primeascǎ si s-a constatat ca cu toate acestea sau facut platit .... La Cauze ,Consecinte se poate astepta entitatea si ce ne Recomandati ?????
Stimata Doamna sper cu incredere sa ma puteti ajuta
Va multumesc ...!!!!

Robert Robert
 User  Robert Robert
a intrebat la 06 Oct. 2015
TELEMUNCA - 10 SOLUTII oferite de specialitstii in Legislatia muncii si HR
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "TELEMUNCA - 10 SOLUTII oferite de specialitstii in Legislatia muncii si HR"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

1 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Adriana Iancu
 Expert Adriana Iancu
a raspuns la intrebare la 07 Oct. 2015
V-as ajuta cu conditia sa inteleg despre ce fel de ajutoare este vorba. In baza carui acord au fost acordate aceste sume?
In legislatia muncii sunt prevazute drepturi minime care se pot acorda angajatilor.Daca dumneavostra ati acordat mai mult, ar trebui sa nu va faceti griji.
Art. 153 din Legea dialogului social:executarea, modificarea,suspendarea si incetarea contractului colectiv de munca.

Conform principiului recunoaÅ??terii reciproce orice organizaÅ£ie sindicalÄ?? legal constituitÄ?? poate încheia cu un angajator sau cu o organizaÅ£ie patronalÄ?? orice alte tipuri de acorduri, convenÅ£ii sau înÅ£elegeri, în formÄ?? scrisÄ??, care reprezintÄ?? legea pÄ??rÅ£ilor Å??i ale cÄ??ror prevederi sunt aplicabile numai membrilor organizaÅ£iilor semnatare.


Alte intrebari despre Studii de caz

Eroare conectare :