ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

angajare


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Buna ziua,
Este obligatoriu ca asociatul unic care este si administrator la o societate comerciala sa aiba contract de munca? Este vb. de comert cu amanuntul si uneori vinde si el in locul angajatilor.

Adaugata in: Angajare
Mihaela Tanasa
 User  Mihaela Tanasa
a intrebat la 25 Iun. 2012
Teste pentru angajare. TOP 7 teste utilizate de marile companii.
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "Teste pentru angajare. TOP 7 teste utilizate de marile companii."!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

2 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Ioana Popa
 Expert Ioana Popa
a raspuns la intrebare la 26 Iun. 2012
Nu, nu este obligatoriu. Exista aceasta posibilitate, insa nu cu titul de obligativitate. El poate desfasura activiate in baza actului constitutiv al societatii.
Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Alexandra Teodorescu
 User Alexandra Teodorescu
a raspuns la intrebare la 25 Iun. 2012
Conform Lg 31/1990 modificata si actualizata, art. 196 indice 1, alin.3 "Asociatul unic poate avea calitatea de salariat al societatii cu raspundere limitata al carui asociat unic este".

Alte intrebari despre Angajare

TOP RASPUNSURI 2023
Buna dimineata Decizia CCR 702 /2019 zice ca , valoarea indicelui de corectie care se aplica la iesirea la pensie la...[citeste mai mult]
Publicat la data 25 Ian. 2023 1 raspuns