ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

se pot lua in calcul la vechime in vederea salarizarii, anii lucrati in SUA?


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Cadru didactic reintors din SUA, solicita recunoasterea vechimii in munca si invatamant. Are 9 ani lucrati, dovediti printr-o adeverinta de la scoala unde a lucrat. Se pot lua in calcul acesti ani, pentru incadrarea pe transa de vechime in munca si in invatamant? Este suficienta aceasta adeverinta? Multumesc!

Doina Cautis
 User  Doina Cautis
a intrebat la 15 Oct. 2020
Timpul de munca si Programul de lucru: 7 Studii de caz pentru 2021
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "Timpul de munca si Programul de lucru: 7 Studii de caz pentru 2021"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

2 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Doina Cautis
 User Doina Cautis
a raspuns userului georgeta ganea la 19 Oct. 2020
Multumesc frumos!
Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Georgeta Ganea
 User Georgeta Ganea
a raspuns la intrebare la 15 Oct. 2020
Art. 16 din codul muncii republicat
(1) Contractul individual de munca se incheie in baza consimtamantului partilor, in forma scrisa, in limba romana.
;;;;
(4) Munca prestata in temeiul unui contract individual de munca constituie vechime in munca.

Alte intrebari despre Angajare

Expertii nostri
violeta Georgescu
G Stancu alexei delimart Gratiela Petrescu adriana iancu George Andreescu Viviana Serni
TOP RASPUNSURI 2021
Buna ziua! Lucrez la o firma, mai am 8 zile de concediu de luat. MI-am anuntat patronul ca doresc sa intrerup...[citeste mai mult]
Publicat la data 21 Sep. 2021 1 raspuns
Buna ziua! Mai am 8 zile de concediu de odihna si vreau sa plec de la firma la care lucrez. Am facut cerere, patronul...[citeste mai mult]
Publicat la data 21 Sep. 2021 1 raspuns
Data nastere: 25.02.1962Angajare: 01.10.1987, inca sunt angaatGrupa de muncaI/100%-5 ani Grupa de muncaII/100%- 2 ani si...[citeste mai mult]
Publicat la data 20 Sep. 2021 3 raspunsuri
nascuta pe 27.08.1961 am 35 de ani 11 luni si 19 zile de munca ,5 ani 2 luni si 19 zile grupa ll cand pot iesi la pensie[citeste mai mult]
Publicat la data 21 Sep. 2021 1 raspuns
Lunile de anticipare pentru pensionare anticipata se calculeaza pana la varsta de 65 ani(60 luni) s-au pana la varsta de...[citeste mai mult]
Publicat la data 23 Sep. 2021 1 raspuns
Buna ziua,Daca am dreptul sa ies la pensie la 61 ani si 6 luni, lunile de penalizare pentru pensie anticipata nu ar...[citeste mai mult]
Publicat la data 23 Sep. 2021 1 raspuns