ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

Contract de munca part time la al doilea angajator


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Buna ziua!

Am o persoana care este angajata la o firma de curierat si doreste sa lucreze si la societatea mea cu un contract part time. La firma de curierat programul este de luni pana vineri de la 8.30 - 18.00 si sambata de la 9-12. Pot sa il angajez cu 2 ore, la societatea mea?

Multumesc! Astept raspuns.
O zi buna

Adaugata in: Contract de munca
Dragos Husasan
 User  Dragos Husasan
a intrebat la 15 Iun. 2019
TELEMUNCA - 10 SOLUTII oferite de specialitstii in Legislatia muncii si HR
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "TELEMUNCA - 10 SOLUTII oferite de specialitstii in Legislatia muncii si HR"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

5 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Di Diana
 User Di Diana
a raspuns userului Dragos Husasan la 25 Iun. 2019
Cu placere!
Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Dragos Husasan
 User Dragos Husasan
a raspuns userului Di Diana la 24 Iun. 2019
Am inteles

Va multumesc frumos!

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Di Diana
 User Di Diana
a raspuns userului Dragos Husasan la 24 Iun. 2019
Nu trebuie sa faceti confuzie prin faptul ca salariatul mai are un contract de munca. El poate avea cate contracte de munca doreste.
Durata normala a timpului de munca se refera la un singur contract de munca.
Deci dvs. nu trebuie decat sa respectati legislatia muncii pentru contractul de 2 ore pe care il veti incheia cu angajatul.
Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Dragos Husasan
 User Dragos Husasan
a raspuns userului Di Diana la 21 Iun. 2019
Multumesc pentru raspuns. Insa, nu vor fi probleme cu orele legale muncite? Adica, daca se depasesc acele ore?

Multumesc!

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Di Diana
 User Di Diana
a raspuns la intrebare la 18 Iun. 2019
Buna ziua, sigur!
Art. 35 din Codul Muncii: " Orice salariat are dreptul de a munci la angajatori diferiti sau la acelasi angajator, in baza unor contracte individuale de munca, beneficiind de salariu corespunzator pentru fiecare dintre acestea".

Alte intrebari despre Contract de munca

Eroare conectare :