ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

Contract perioada determinata


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Buna ziua,

Am un contract pe perioada determinata, este angajat pe 2 luni. In momentul expirarii contractului, in data de 20 nov. expira contractul, eu trebuie sa-i mai acord si perioada de preaviz prevazuta in contract, sau in data de 20 nov. ii inchei contractul de munca?


Multumesc.

Adaugata in: Contract de munca
Andrea Andrea
 User  Andrea Andrea
a intrebat la 04 Nov. 2012
TELEMUNCA - 10 SOLUTII oferite de specialitstii in Legislatia muncii si HR
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "TELEMUNCA - 10 SOLUTII oferite de specialitstii in Legislatia muncii si HR"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

1 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Mariana Bunta
 User Mariana Bunta (Sef Birou Resurse Umane, S.C. L&B Grup S.R.L. Timisoara)
a raspuns la intrebare la 04 Nov. 2012
Ii inchei contractul cu art. 56 lit. (i), adica la data expirarii termenului contractului individual de munca incheiat pe durata determinata.

Preavizul se acorda doar in cazul concedierilor sau al demisiei.

Alte intrebari despre Contract de munca

Expertii nostri
violeta Georgescu
Gratiela Petrescu G Stancu Viviana Serni adriana iancu Radu Anton George Andreescu
TOP RASPUNSURI 2022
ionel slujitoru22-Ian-2022Buna ziua Am si eu nevoie de o informatie autorizata,.si anume pensionat recent 20/12/2021 si...[citeste mai mult]
Publicat la data 22 Ian. 2022 7 raspunsuri
buna ziuanascuta in ianuarie 1965grupa a 2 de munca11 ani si 8 luniva rog sa mi spuneti , cand pot depune dosarul...[citeste mai mult]
Publicat la data 26 Ian. 2022 1 raspuns