ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

Cum poate un asistent medical cu studii superioare in psihologie sa se angajeze?


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Buna ziua!Lucrez ca asistent medical principal intr-un spital judetean de urgenta si as vrea sa stiu daca ma pot incadra ca si asistent medical cu studii superioare?Avand o licenta in psihologie la zi de 3 ani,fara masterat.Am auzit la TV despre asa ceva,dar nu stiu daca s-a sos vreo Lege pentru aceasta!Vă multumesc!

Mihaela Oproiu
 User  Mihaela Oproiu
a intrebat la 03 Apr. 2016
Timpul de munca si Programul de lucru: 7 Studii de caz pentru 2021
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "Timpul de munca si Programul de lucru: 7 Studii de caz pentru 2021"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

3 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Mihaela Oproiu
 User Mihaela Oproiu
a raspuns userului MIHAELA OPROIU la 06 Apr. 2016
Imi spune-ti va rog la 20 ani vechime in campul muncii cat la suta ti se mai adauga la salar.inainte stiam ca undeva 5%?Multumesc!
Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Mihaela Oproiu
 User Mihaela Oproiu
a raspuns userului adriana iancu la 06 Apr. 2016
Buna ziua!Nu am inteles!Sunt As. medical principal in sistemul public,care a absolvit o facultate de psihologie de 3 ani (fara masterat)si as vrea sa stiu daca pot fii incadrata ca asistent medical cu studii superioare indiferent pe ce profil lucrez in spital de stat.Explicati-mi,va rog in termeni uzuali si nu profesionali!MULTUMESC!
Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Adriana Iancu
 Expert Adriana Iancu
a raspuns la intrebare la 03 Apr. 2016
LEGEA Nr. 358 din 18 decembrie 2013
pentru modificarea art. 196^1 din Legea nr. 95/2006 privind reforma in domeniul sanatatii
(4) Asistentii medicali incadrati in sistemul public in baza diplomei/certificatului de studii sanitare postliceale sau superioare de scurta durata de specialitate, care au absolvit studii superioare in profilul acestora si, ulterior, obtin gradul de principal in profilul studiilor superioare absolvite, beneficiaza de incadrarea in functia de asistent medical principal corespunzatoare studiilor superioare absolvite, cu mentinerea gradatiei avute la data promovarii.??

Alte intrebari despre Contract de munca

TOP RASPUNSURI 2021
In acest moment locuiesc in Canada. Vreau sa ma intorc anul viitor. Anul acesta vreau sa mi fac buletin flotant in...[citeste mai mult]
Publicat la data 17 Iun. 2021 1 raspuns