Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

Expirarea contractului determinat


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Dupa expirarea contractului pe perioada determinata se intocmeste un act adinional pentru continuarea activitatii angajatului in cadrul societatii?
Va multumesc!

Adaugata in: Contract de munca
D. C.
 User  D. C.
a intrebat la 04 Iul. 2013
CONTRACTELE Part Time - modificari majore in 2020. Model de Contract + Calcul contributii
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "CONTRACTELE Part Time - modificari majore in 2020. Model de Contract + Calcul contributii"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

2 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [1]
Georgeta Ganea
 User Georgeta Ganea
a raspuns la intrebare la 05 Iul. 2013
Daca ati incheiat CIM pe p[erioada determinata si nu s-au depasit cele 36 de luni, puteti sa-l prelungiti in interiorul acestui termen de mai multe ori.Se face act aditional cu modificarea duratei CIM anterior datei de expirare cu cel putin o zi inainte
Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Ioana Popa
 Expert Ioana Popa
a raspuns la intrebare la 05 Iul. 2013
Se poate face acest lucru numai in cazul in care este vorba de un proiect sau un program al carui termen de finalizare angajatorul il cunoaste la semanrea actului. O astfel de prelungire se face o singura data si tot pe perioada determinata.

Art. 82 - Codul muncii republicat
(3) Contractul individual de munca pe durata determinata poate fi prelungit, in conditiile prevazute la art. 83, si dupa expirarea termenului initial, cu acordul scris al partilor, pentru perioada realizarii unui proiect, program sau unei lucrari.

Alte intrebari despre Contract de munca

TOP RASPUNSURI 2020
BunÄ? ziua, sÄ? ??n??eleg cÄ? la 56 ani ??i 9 luni ma pot pensiona cu reducerea de la grupele de muncÄ??[citeste mai mult]
Publicat la data 03 Aug. 2020 1 raspuns
BunÄ? ziua, revin cu detalii stagiul de cotzare 29 ani 4 luni si 11 zile din care 13 ani 4 luni si 3 zile condi??ii...[citeste mai mult]
Publicat la data 05 Aug. 2020 2 raspunsuri
Sunt nÄ?scutÄ?pe 23 iulie 1962. La date de 15.09.2020 voi avea 40 de ani lucra??i ??n domeniul ??nvÄ???Ä?m??nt. Pe 15...[citeste mai mult]
Publicat la data 06 Aug. 2020 1 raspuns