Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

Incetare activitate 01.01.2017


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Buna ziua.
Pentru un contract de munca care inceteaza cu data de 01.01.2017,cand pot transmite REVISAL-ul ?
Multumesc

Adaugata in: Contract de munca
Jeni Nitu
 User  Jeni Nitu
a intrebat la 28 Dec. 2016
CONTRACTELE Part Time - modificari majore in 2020. Model de Contract + Calcul contributii
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "CONTRACTELE Part Time - modificari majore in 2020. Model de Contract + Calcul contributii"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

1 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Di Diana
 User Di Diana
a raspuns la intrebare la 28 Dec. 2016
Buna ziua, anterior H.G nr.877/2016, inregistrarea CIM trebuia sa fie facuta chiar la data incetarii. In prezent, inregistrarea poate fi facuta si anterior incetarii, dar cel mai tarziu la data incetarii CIM/la data luarii la cunostinta a evenimentului ce a determinat, in condiile legii, incetarea CIM. ( Art. 4, alin.(1), pct."c" din H.G nr.877/2016). O zi buna!

Alte intrebari despre Contract de munca

TOP RASPUNSURI 2020
Buna ziua.Am fost angajata la trei angajatori diferiti .Pentru adeverinta de vechime in munca necesara dosarului de...[citeste mai mult]
Publicat la data 29 Iul. 2020 1 raspuns
Bun─? ziua, s─? ??n??eleg c─? la 56 ani ??i 9 luni ma pot pensiona cu reducerea de la grupele de munc─??[citeste mai mult]
Publicat la data 03 Aug. 2020 1 raspuns