ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

Ce inseamna de fapt "anterior inceperii activitatii"? Cite zile inainte?


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Am un angajat cu contract pe perioada determinata 3 luni : 05.10.2016-05.01.2017.
Pentru ca la inceputul lunii ianuarie voi pleca in concediu as dori sa introduc prelungirea in REGES in 23.12.2016 .Act aditional de prelungire 3 luni: 05.01.2017-05.04.2017. Am voie sa introduc in REGES asa devreme?
Am inteles ca cel tarziu in ziua lucratoare anterioara . Dar cu cite zile mai devreme pot face asta ?

Va multumesc .


Victoria Bruma
 User  Victoria Bruma
a intrebat la 03 Nov. 2016
Noutati despre Regulamentul Intern + Model general de Regulament Intern
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "Noutati despre Regulamentul Intern + Model general de Regulament Intern"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

1 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Adriana Iancu
 Expert Adriana Iancu
a raspuns la intrebare la 07 Nov. 2016
Actul aditional de prelungire a duratei CIM incheiat pe perioada va fi inregistrat in Revisal cu o zi inainte de implinirea termenului de 20 de zile lucratoare de la data aparitiei modificarii, cu exceptia situatiilor in care o asemenea modificare este prevazuta in mod expres de lege (art. 17 alin. 3 din Codul muncii).

Alte intrebari despre Legislatia muncii

TOP RASPUNSURI 2024
Buna ziua,Un CIM perioada determinata 9 luni, poate fi modificat/incheiat un AA cu modificare perioada in 4 luni...[citeste mai mult]
Publicat la data 19 Mai. 2024 1 raspuns