Majorari salariale neinregistrate in revisal in termen
ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A
Urmareste
Ce mai pot face daca am omis sa inregistrez in revisal ultima majorare de salarii?
De fapt, nu am omis (am fost in concediu si nimeni nu le-a inregistrat). Mentionez ca am depasit termenul prevazut de lege in care trebuiau facute inregistrarile.
Multumesc!
Ce mai pot face daca am omis sa inregistrez in revisal ultima majorare de salarii?
De fapt, nu am omis (am fost in concediu si nimeni nu le-a inregistrat). Mentionez ca am depasit termenul prevazut de lege in care trebuiau facute inregistrarile.
Multumesc!
Adaugata in:
User Adina Gheorghe
a intrebat la 01 Aug. 2012
a intrebat la 01 Aug. 2012
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro
pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!
Primesti gratuit raportul "REGES Online: Obligatii, Documente, Intrebari si Raspunsuri"!
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro
pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!
Primesti gratuit raportul "REGES Online: Obligatii, Documente, Intrebari si Raspunsuri"!
1 raspunsuri
Expert Ioana Popa
a raspuns la intrebare la 01 Aug. 2012
a raspuns la intrebare la 01 Aug. 2012
Operati oricum acele majorari si transmiteti catre ITM, acest lucru trebuie sa se apara in evidenta ITM. Riscati intr-adevar o sanctiune asa cum stabileste HG 500/2011, insa va trebui transmisa aceasta modificare.






[0]
[0]



