ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

tichete cadou persoaanelor in concediu medical


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Buna ziua!

Se acorda tichete cadou persoanelor aflate in concediu medical la data acordarii tichtelor?

Multumesc!

Adaugata in: Legislatia muncii
Sorina Caragiani
 User  Sorina Caragiani
a intrebat la 29 Apr. 2016
TELEMUNCA - 10 SOLUTII oferite de specialitstii in Legislatia muncii si HR
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "TELEMUNCA - 10 SOLUTII oferite de specialitstii in Legislatia muncii si HR"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

1 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Adriana Iancu
 Expert Adriana Iancu
a raspuns la intrebare la 29 Apr. 2016
Angajatorii pot acorda tuturor salariatilor tichete cadou. Tichetele de masa se acorda doar pentru zilele in care salariatii sunt prezenti la munca (art. 6 alin. 1 din Legea 142/1998 ) .

Alte intrebari despre Legislatia muncii

Expertii nostri
violeta Georgescu
Gratiela Petrescu Radu Anton George Andreescu Marius Ion Ioana Popa alexei delimart
TOP RASPUNSURI 2022
Buna ziua. Am o masura de indeplinit de la ITM pentru un angajat aflat in concediu fara plata pe perioada...[citeste mai mult]
Publicat la data 22 Iun. 2022 2 raspunsuri
Buna ziua! Spuneti-mi, va rog, contractul de munca pe perioada determinata se poate modifica in contract de munca pe...[citeste mai mult]
Publicat la data 23 Iun. 2022 2 raspunsuri