ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

Marta Izsak


 User  ClubLegislatiaMuncii.ro

Marta Izsak
Profesie:
Firma:
Web:
Domenii de interes:


Activitate recenta in club a utilizatorului Marta Izsak


5 intrebari

Marta Izsak
Marta Izsak a intrebat:
Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti daca trebuie sa calculam contributiile la salarul minim de 1900lei si in cazul in care suntem cooperatie (cu [citeste mai mult]
Publicat la 21 Feb. 2018 in: Contributii sociale
Marta Izsak
Marta Izsak a intrebat:
Daca un SRL are 2 asociati, unul din ei poate fi angajat cu contract de munca pe post de "administrator societate comerciala"? Ce conditii trebuie sa [citeste mai mult]
Publicat la 20 Mai. 2016 in: Legislatia muncii 1 raspuns
Marta Izsak
Marta Izsak a intrebat:
Buna ziua! Daca angajatorul face o ASIGURARE DE GRUP pentru accidente 24 de ore din 24 (deci nu numai de munca), trebuie impozitat la salariati si [citeste mai mult]
Publicat la 28 Ian. 2013 in: Contributii 4 raspunsuri
Marta Izsak
Marta Izsak a intrebat:
Pentru a lua un credit bancar -prima casa- banca imi cere cartea de munca electronica listata. Ce ar trebui dus? Ce e de fapt cartea de munca [citeste mai mult]
Publicat la 02 Iul. 2012 in: Legislatia muncii 1 raspuns
Marta Izsak
Marta Izsak a intrebat:
In noul revisal se introduc doar salariile si sporurile valabile dupa 01.08.2011 sau de la angajare pana in prezent? Am introdus doar cele valabile [citeste mai mult]


2 raspunsuri

Marta Izsak
 User Marta Izsak
a raspuns userului georgeta ganea (30 Ian. 2013)
Multumesc pentru raspuns. Si noi asa ne-am gandit initial dar ne-a pus pe ganduri art.296^15, lit.p), pct.5 din Codul Fiscal-din care ar parea ca totusi intra la baza de calcul a contributiilor. Ce... mai mult
Marta Izsak
 User Marta Izsak
a raspuns userului Ioana Popa (14 Oct. 2011)
Ma scuzati,dar nu stiu daca am inteles bine. Daca de exemplu cineva s-a angajat in 01.01.2003, si e activ si acum introduc la salar: 1 700lei de la 01.01.2003 900lei de... mai mult


TOP RASPUNSURI 2022
Buna ziua! Spuneti-mi, va rog, contractul de munca pe perioada determinata se poate modifica in contract de munca pe...[citeste mai mult]
Publicat la data 23 Iun. 2022 2 raspunsuri
Buna ziua. Am o masura de indeplinit de la ITM pentru un angajat aflat in concediu fara plata pe perioada...[citeste mai mult]
Publicat la data 22 Iun. 2022 2 raspunsuri