Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

Control SSM


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Am avut control SSM luna trecuta, iar acum a venit din nou si am inteles ca daca nu asigur realizarea masurilor dispuse de inspectorii de munca cu prilejul vizitelor de control si al cercetarii evenimentelor trebuie sa platesc amenda. Este adevarat?

Mircea Vinczefi
 User  Mircea Vinczefi
a intrebat la 28 Iun. 2011
CONTRACTELE Part Time - modificari majore in 2020. Model de Contract + Calcul contributii
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "CONTRACTELE Part Time - modificari majore in 2020. Model de Contract + Calcul contributii"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

1 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [1] Nemultumit de acest raspuns [0]
George Andreescu
 Expert George Andreescu (Specialist, Morgan Sol Romania)
a raspuns la intrebare la 28 Iun. 2011
Da, conform art.39, alin.3 din Legea nr. 319 din 14 iulie 2006 securitatii si sanatatii ??n munca, Constituie contraventie si se sanctioneaza cu amenda de la 3.000 lei la 10.000 lei ??ncalcarea dispozitiilor art. 13 lit. n, adica tocmai ceea ce vi s-a spus dumneavoastra.

Alte intrebari despre Sanatate si Securitate in Munca

TOP RASPUNSURI 2020
Buna ziua.Am fost angajata la trei angajatori diferiti .Pentru adeverinta de vechime in munca necesara dosarului de...[citeste mai mult]
Publicat la data 29 Iul. 2020 1 raspuns
Bun─? ziua, s─? ??n??eleg c─? la 56 ani ??i 9 luni ma pot pensiona cu reducerea de la grupele de munc─??[citeste mai mult]
Publicat la data 03 Aug. 2020 1 raspuns