Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

Acordare tichete de masa manager institutie publica


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Buna ziua, am urmatoarea problema: angajatii unei institutii publice primesc tichete de masa mai putin managerul institutiei. Este corect sa nu primeasca tichete de masa din cauza faptului ca nu are contract individual de munca ci contract de management????
Cu multumiri

Adaugata in: Tichete Tichete de masa
Luminita Cristea
 User  Luminita Cristea
a intrebat la 23 Feb. 2015
CONTRACTELE Part Time - modificari majore in 2020. Model de Contract + Calcul contributii
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "CONTRACTELE Part Time - modificari majore in 2020. Model de Contract + Calcul contributii"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

1 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Adriana Iancu
 Expert Adriana Iancu
a raspuns la intrebare la 24 Feb. 2015
Tichetele de masa pot fi acordate numai personalului incadrat cu contract individual de munca (art. 1 alin. (1) din Legea 142/1998).

Alte intrebari despre Tichete

Expertii nostri
Ioana Popa
Marius Ion violeta Georgescu Radu Anton Gratiela Petrescu alexei delimart G Stancu
TOP RASPUNSURI 2020
Sunt nascut in martie 1959, lucrez din februarie 1978 fara intrerupere cu stagiul militar satisfacut in termen (1 an si...[citeste mai mult]
Publicat la data 27 Iun. 2020 1 raspuns
Sunt nascut in septembrie 1960, sex masculin. Lucrezde la 01.11. 1985, pana in prezent, cu o intrerupere de 6 luni(...[citeste mai mult]
Publicat la data 30 Iun. 2020 1 raspuns
Buna seara. Conform actualei legii a pensiilor eu pot obtine pensie anticipata fara penalizare, dupa 43 de ani de munca....[citeste mai mult]
Publicat la data 30 Iun. 2020 1 raspuns
Buna seara,Modificarile adusearticolului 18 din legea 263/ 2010 privind sistemul unitar de pensii publice, se aplica si...[citeste mai mult]
Publicat la data 01 Iul. 2020 1 raspuns
Bun─? seara ! Men??ionez ??nainte de a adresa ??ntrebarea c─? datorit─? pandemiei am fost in ??omaj tehnic,dup─? care...[citeste mai mult]
Publicat la data 28 Iun. 2020 1 raspuns
In firmele unde se lucreza sambata, duminica si sarbatorile legale, patronul are obligatiia de a da sporuri de weekend,...[citeste mai mult]
Publicat la data 02 Iul. 2020 1 raspuns