ClubLegislatiaMuncii.ro cauta utilizator meniu
Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubLegislatiaMuncii.ro

Preaviz


ClubLegislatiaMuncii.ro Q&A


Buna ziua!am si eu o intrebare daca recent m-am angajat la o firma si am fost acolo o saptamana am semnat contractul individual de munca si intre timp mi-am dat seama ca acel loc de munca nu e pentru mine si m-am hotarat sa plec,am anuntat directorul magazinului de plecarea mea si mi-a zis sa mai raman o saptamana.Acum intrebarea mea este urmatoarea:pot sa plec fara sa mai stau saptamana aia,se intampla ceva daa numai vin?specific probabil sunt in perioada de proba.si azi fiind ultima zi trebuie sa semnez vreo demisie ceva?astept raspuns cat mai repede.va multumesc!!

Adaugata in: Timp de munca
Alexandra Putere
 User  Alexandra Putere
a intrebat la 31 Mai. 2013
Timpul de munca si Programul de lucru: 7 Studii de caz pentru 2021
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubLegislatiaMuncii.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Primesti gratuit raportul "Timpul de munca si Programul de lucru: 7 Studii de caz pentru 2021"!


Da, doresc să primesc informaţii despre produsele, serviciile, evenimentele etc. oferite de Rentrop & Straton. Termeni si conditii de utilizare a site-ului Nota de informare


 

1 raspunsuri

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Gabriela Andres
 User Gabriela Andres
a raspuns la intrebare la 31 Mai. 2013
art.31 Codul Muncii:
(3) Pe durata sau la sfarsitul perioadei de proba, contractul individual de munca poate inceta exclusiv printr-o notificare scrisa, fara preaviz, la initiativa oricareia dintre parti, fara a fi necesara motivarea acesteia.

Alte intrebari despre Timp de munca

TOP RASPUNSURI 2021
Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti cand se poate depune dosarul de pnsie la limita de varsta daca acea persoana se afla in...[citeste mai mult]
Publicat la data 18 Oct. 2021 2 raspunsuri
Daca contest in instanta judecatoreasca competenta ,decizia de pensionare in termen de 45 zile conform art138 aliniat(1)...[citeste mai mult]
Publicat la data 21 Oct. 2021 1 raspuns